مقاوم سازی ترمو وود

مدیرعامل مازند چوب آریا :
تفاوت چوب ترمو با محصولات فرآوری شده غیر استاندارد وارداتی

گروه بنگاه ها- مدیرعامل مازند چوب آریا گفت: تولید چوب ترمو دارای پروسه و مکانیزمی است که موسسه بین المللی ترمووود فنلاند(ITWA)آن را تعریف واجرایی کرده که با در اختیار داشتن تکنولوژی آن امکان تولید این محصول وجود دارد.
بهادر انصاری افزود: در حال حاضر تنها استاندارد موجود تولید چوب ترمو دردنیا در اختیار موسسه بین المللی فنلاند (ITWA)است، که تمامی نمایندگان و تولیدکنندگان زیرمجموعه این موسسه قابلیت تولید وارائه محصولات با کیفیت استاندارد ومطابق با آیین نامه های آن سازمان را دارا هستند.
انصاری با اشاره به اینکه شرکت مازند چوب آریا سال گذشته تمامی گواهینامه ها و مجوزهای لازم برای فعالیت و تولید چوب ترمو را دریافت کرده گفت: با ورود به سایت موسسه بین المللی(ITWA )نام شرکت مازند چوب آریا به عنوان عضو و نماینده رسمی این موسسه قابل رویت است.
وی تاکید کرد : با توجه به گسترش استفاده از محصولات چوبی به خصوص چوب ترمو، برخی از تولیدکنندگان داخلی با روش های غیر استاندارد به تولید برخی محصولات فرآوری شده اقدام می کنند که به کار بردن کلمه چوب ترمو در مورد این تولیدات اشتباه است .
مدیرعامل مازند چوب آریا با بیان اینکه فروش این نوع محصول نارضایتی زیادی را بین مشتریان به وجود آورده ، افزود: متاسفانه برخی از شرکت ها نیز با واردات محصولات چوبی ترمو از کشورهای مختلف به خصوص کشور استونی واروپای شرقی که با استفاده از چوب های تقریبا بی کیفیت وبا قیمت پایین و همچنین با استفاده از روش های غیر استاندارد فرآوری تولید شده اند به عنوان وارد کننده چوب ترمو فنلاندی در بازار فعالیت می کنند.
وی ادامه داد:منابع چوبی مورد استفاده تولید چوب ترمو از کشور روسیه که دارای ۲۵درصد ذخائر چوبی دنیاست ، تامین می شود که به اکثر کشورهای اروپا، شمال افریقا،چین، آسیای میانه وایران صادر میشود.
انصاری با بیان اینکه تمامی مراحل از آغاز بهره برداری چوب تا تولید محصول نهایی در مازند چوب فراهم است ، گفت: شرکت مازند چوب آریا درمنطقه استان آرخان گلسک کارخانه استحصال وبهره برداری چوب دارد و با استفاده از پیشرفته ترین ماشین آلات و فنون برش و بکارگیری کوره های چوب خشک کنی ، چوبهای کاج (پاین واسپروس) به کشور ارسال و با تکنولوژی روز فنلاند ،چوب ترمو با استاندارد بالا تولید وبه بازار عرضه می شود.
مدیرعامل مازند چوب آریا در پایان خاطرنشان کرد:با توجه به توان بالای تولید و کیفیت استاندارد محصولات مازند چوب ،این شرکت با همکاری وزارت صنایع برای جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب اقدام به تعریف استانداردی برای این گونه محصولات کرده که با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از تولید ملی، به زودی تعرفه جدیدی برای کالاهای وارداتی تعریف خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *