توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

بازار ترمووود در ایران

بازار ترمووود در ایران
فهرست مطالب

بازار ترمووود در ایران، در طی دو سال گذشته، با توجه به خرید چوب ترمو و استفاده از محصولات ترمووود و نما چوب بر سر زبان‌هاست. در همین راستا شرکت مازند چوب آریا (MCA) نیز از سال ۱۳۹۶ تولید چوب ترمو را در ایران آغاز نموده ‌است. برای روشن شدن اذهان عمومی در خصوص چوب ترمو تولید ایران مواردی به شرح ذیل به اطلاع و آگاهی مشتریان و خریداران می رسد.

بهترین ارائه کننده محصولات چوب ترمو بازار ترمووود در ایران

در حال حاضر می توان اذعان داشت که مازند چوب آریا تنها عضو رسمی ترمووود فنلاند در ایران (MCA) و تولید کننده چوب ترمو بر اساس استاندارد و ضوابط موسسه بین المللی ترمووود فنلاند ( ITWA) در ایران است.
شرکت یارتک (JARTEK) پیشرو در صنعت ترمووود فنلاند در سال ۱۳۹۶ با همکاری و سرمایه گذاری طرف ایرانی خود (MCA)، خط تولید چوب ترمو با تکنولوژی روزدنیا و براساس ضوابط موسسه بین المللی ترمووود فنلاند (ITWA) و هم چنین توانایی و شرایط تولید و راه اندازی سایت و تامین مواد اولیه مورد نیازکارخانه که از بهترین چوب های کاج مناطق وسیعی از کشور روسیه تامین می شود را داراست.
همانطور که به استحضار رسیده است یکی از شرایط مهم اهدا و واگذاری این صنعت برای بازار ترمووود در ایران داشتن منابع کافی جهت خوراک کارخانه چوب ترمو است که با توجه به سابقه بیست ساله شرکت در امر استحصال، برش و خشک کردن چوب با دستگاه‌های مدرن صنایع چوب درکارخانه شرکت پارسا در منطقه آرخانگلسک کشور روسیه این امر به راحتی هر چه تمام تر امکان پذیراست.
با توجه به محیا بودن تمامی شرایط جهت احداث خط تولید چوب ترمو بازار ترمووود در ایران، شرکت یارتک با استقرار کادر فنی و مهندسی خود در ظرف چند ماه این امر را محقق نموده و ابتدای سال ۱۳۹۶ خط تولید چوب ترمو در ایران راه اندازی گردید، به طوریکه مکانیزم و پروسه تولید تمام اتوماتیک و بدون هیچ گونه دخالت نیروی انسانی بوده و تمامی مراحل تولید و برنامه اتاق کنترل با نظارت موسسه بین المللی ترمووود فنلاند (ITWA) انجام می پذیرد تا در تمامی مراحل تولید چوب ترمو، کنترل وکیفیت محصولات به نحو احسن انجام گیرد.
با توجه به اینکه در طول راه اندازی پروژه متخصصین داخلی نیز در تمامی دوره های تخصصی زیر نظر کارشناسان موسسه بین المللی فنلاند (ITWA) آموزش‌های لازم تئوری و فنی را گذرانده و با توجه به راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مربوط به چوب ترمو، این شرکت مازند چوب آریا (MCA) قابلیت اظهار نظر در خصوص انواع چوب های ترمو را داراست.
متاسفانه تعدادی از شرکت‌های بازرگانی واردکننده به اظهار نظر فنی وکیفی محصولات چوب ترمو می‌پردازند که هیچگونه امکانات آزمایشگاهی تخصصی را نداشته و حتی نیروهای متخصص دوره دیده نیز ندارند. به لطف راه اندازی خط تولید چوب ترمو در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی بازار از لحاظ واردات و صادرات و وضعیت متغیر قیمت ارز، روزانه ۳۰۰۰ متر مربع چوب ترمو بدون هیچ گونه مشکل به مشتریان تحویل می گردد.
در مقابل شرکت های وارد کننده چوب ترمو هیچ کدام قادر به تامین تقاضا جهت مصرف در بازار داخلی را نداشته و یا بسیار محدود بوده و همین میزان محدود نیز با توجه به شرایط بازار و نابسامانی قیمت ارز امکان رقابت در بازار فروش را ندارند.که این امر سبب شده جهت تامین چوب مشتریان خود از محصولات تولید شده شرکت (MCA) استفاده و آن را در بازار عرضه نمایند.
متاسفانه در این بین تعدادی از همکاران و شرکت های فعال در این حوزه با سو استفاده از حسن نیت مشتریان اقدام به فروش محصولات ترمووود شرکت  (MCA) تحت عنوان چوب ترمو فنلاندی با قیمت بسیار بالا  در بازار ترمووود می‌نمایند، از آنجایی که از لحاظ ظاهری امکان تشخیص بین چوب‌های فنلاندی و چوب شرکت  (MCA) وجود ندارد و تنها راه جلوگیری از این گونه سو استفاده‌ها، اطلاع رسانی درست به مشتریان و خریداران محترم است.
به این منظور به استحضار کلیه خریداران و مصرف کنندگان کلی و جزیی این محصول می‌رساند حتما جهت خریداری از محصولات ترموود و آگاهی یافتن از سلامت و قیمت دقیق این محصول وجهت جلوگیری از عوامل سود جو حتما خرید از طریق نمایندگی‌های معرفی شده بازار ترموود در ایران، از طریق شرکت و یا تماس با واحد فروش دفتر مرکزی انجام پذیرد.
باشد که بتوانیم با جلب نظر و اعتماد مشتریان گرامی امین شما در حسن انتخاب‌تان باشیم. در انتها کلیه مجوزهای تولید و استاندارد چوب ترمو و نامه عضویت و نمایندگی موسسه بین المللی ترمووود فنلاند (ITWA) در اختیار خریداران محترم قرار می گیرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.