توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

بررسی ترموود استخر

بررسی ترموود استخر
فهرست مطالب

ترموود استخر ، می‌تواند انتخاب بسیار جذاب و مناسبی برای پوشش سطوح، دیواره‌ها و کف‌پوش‌ها در استخرهای روباز، استخرهای بسته، سونای خشک، رختکن و… باشد. ترمووود ها کمک می‌کنند تا از مزایا و ویژگی‌های مثبت چوب، در فضایی مرطوب به راحتی استفاده کرده و نگران خرابی، پوسیدگی و سایر مشکلات چوب نباشید.
این روزها استفاده از ترموود در فضاهای ورزشی، به‌خصوص استخرهای خانگی، خصوصی و عمومی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر می‌خواهید بدانید علت این همه توجه چیست و در مورد سایر ویژگی‌های ترموود استخر، از جمله قیمت، رنگ و نکات نصب آن، اطلاعات بیشتری داشته باشید؛ با مطالعه ادامه این نوشته وب‌سایت مازند چوب، همراه ما باشید.

ویژگی‌های ترموود استخر

ترموود استخر تفاوت خاصی با سایر ترموودها ندارد. در واقع علت محبوبیت ترموود یا چوب ترمو نما در فضاهایی مانند استخر، ویژگی‌های عمومی این متریال است. هر متریالی که در برابر رطوبت، گرما، آب و فشار مقاومت خوبی داشته باشد؛ می‌تواند متریال مناسبی برای استفاده در استخر و فضاهای جانبی آن باشد. البته این موضوع، فارغ از زیبایی، کاربردی بودن و جذابیت متریال است که باید به آن توجه کرد.
ترموودها از آنجا که در واقع نوعی چوب فرآوری شده هستند؛ همان حس خوب چوب را به شما منتقل می‌کنند. چوب بخشی از طبیعت است و احساس گرما، سرزندگی و آرامش را در وجود انسان متبلور می‌کند. در کنار این موضوع، ترموود استخر همان ویژگی‌هایی را که در این فضا به آن نیاز است، برآورده می‌نماید. مقاومت در برابر رطوبت، جذب بسیار ناچیز آب، مقاومت مناسب در برابر حرارت و عدم تغییر شکل و اندازه آن (برای استفاده در سونای خشک)، استحکام بالا و قابلیت استفاده به عنوان کف‌پوش (به علت جذب پایین سرما و گرما، پابرهنه قدم برداشتن روی ترموود قرار گرفته در معرض سرمای زمستان یا آفتاب داغ تابستان، مانند سنگ و متریال‌های مشابه، آزاردهنده نیست.)، قابلیت زیرسازی مناسب و ایجاد فضای لازم برای عبور آب و… همگی از جمله مزایای کاربرد ترموود در فضای استخر است.

ترموود استخر

قیمت ترموود استخر

قیمت ترموود استخر به عوامل متنوعی بستگی دارد. در واقع در اینجا نیز می‌توان از انواع چوب ترموود برای پوشش بخش‌های مختلف استخر و کاربری‌های جانبی آن استفاده کرد. معمولا در استخرها، استفاده از ترموود ساخته شده از درختان کاج، گزینه‌ای معقول و مورد پسند است. این ترموودها نسبت به ترموودهای ساخته شده از سخت‌چوب‌ها قیمت مناسب‌تری داشته و از سویی دارای ویژگی‌های لازم برای استفاده در استخر نیز هست.
به‌طور خلاصه می‌توان عوامل زیر را در تعیین قمیت تمام شده ترموود استخر دخیل دانست:

  • نوع کاربری: کف‌پوش، دیواره‌ها، سونای خشک، تزئینات و…
  • میزان مصرف: ترموودها را مانند سایر متریال‌های مشابه، بر اساس متر مربع می‌توان خریداری نمود.
  • هزینه‌های نصب: بنابر وجود نیاز یا عدم نیاز به زیرسازی این عدد متغیر خواهد بود.
  • جنس چوب: معمولا نرم‌چوب‌ها از سخت‌چوب‌ها ارزان‌تر هستند.
  • درجه کیفی: ترمودهای استخر دارای دو درجه کیفیتی A و B هستند. طبیعتا درچه کیفی A گران‌تر است.
  • واراداتی یا تولید داخل: ترموودهای دارای مجوز از انجمن بین‌اللملی ترموود فنلاند، همه با استانداردهای یک‌سانی تولید می‌شوند. اما نوسانات قیمت ارز، موجب گران‌تر بودن محصولات وارداتی در مقایسه با تولید داخل می‌شود.
  • نوع رنگ: رنگ‌های پایه روغنی گران‌تر از رنگ‌های پایه آبی هستند.

رنگ ترموود استخر

ترموود استخرهای فضای باز معمولا بیش از سایر ترموودها در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند. اشعه‌های UV می‌توانند به مرور موجب رنگ‌رفتگی و پوسیدگی سطحی ترموود شوند. برای جلوگیری از این مشکل باید ترموودها را با رنگ مخصوص رنگ‌آمیزی کرد.
رنگ ترموودها بر پایه آب یا روغن ساخته می‌شود؛ و در کنار تغییر ظاهری و زیبایی ترموود استخر، از آن در برابر نور خورشید محافظت می‌کند.

نصب ترموود استخر

در نهایت فراموش نکنید که بهتر است نصب ترموود استخر را به یک تیم باتجربه متخصص بسپارید. نصب ترموود یک کار تخصصی است و باید نکات زیادی در آن رعایت شود؛ تا نتیجه نهاییت رضایت‌بخش باشد.
ترموودها اگرچه مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی دارند؛ اما نصب اشتباه و استفاده از ابزارها و یراق‌آلات اشتباه برای نصب آنها، می‌تواند از کیفیت و دوام آن بکاهد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.