توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

آشنایی با ساخت تابلو ترمووود

تابلو ترمووود
فهرست مطالب

تابلو ترمووود ، یکی از بهترین مدل‌های ساخت تابلو برای امکان تجاری و فضاهای گوناگون است. ترموود نوعی چوبی فرآوری شده است؛ که درطی فرآوری خاص خود، دارای ویژگی‌های بسیار ارزنده‌ای می‌شود. ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر رطوبت و سایر شرایط محیطی و دوام بالا، که موجب می‌شود بتوان از چوب ترمو نما در فضاهای بیرونی نیز استفاده کرد. یکی از کاربردهای ترموود در فضای بیرونی تابلو سازی است.

تابلوی ترموود ، اغلب به عنوان تابلوی فروشگاه‌های گوناگون کاربرد دارد. هرچند می‌توان از آن برای ساخت تابلوی سایر فضاها نیز استفاده نمود. به عنوان مثال استفاده از چوب ترموود در بیلبوردهای شهری، تابلوی استخرها، باشگاه‌های ورزشی، دفاتر خدماتی، شرکت‌ها و… نیز جذاب است.

در این نوشته وب‌سایت مازند چوب آریا شما را با ویژگی‌های این محصول بیشتر آشنا می‌کنیم.

تابلو سازی ترموود

تابلو سازی ترموود به شما اجازه می‌دهد تا نمای زیبا، دلنشین و به دور از زرق و برق‌های تابلوهای قدیمی را برای فروشگاه خود تدارک ببینید. در این تابلوها زمینه تابلو از ترمووود ساخته شده است؛ و بر روی آن و برای نوشتن اطلاعات گوناگون از جمله نام فروشگاه و… می‌توان از انواع روش‌های ساخت حروف برجسته استفاده نمود.

در واقع در تابلو سازی ترموود آنچه تفاوت ایجاد می‌کند زمینه چوبی کار است؛ و سازنده در استفاده از روش‌های گوناگون حروف‌چینی محدودیتی ندارد. البته معمولا در ایران از روش‌های حروف‌چینی چلنیوم، استیل و پلاستیک استفاده می‌شود.

ساخت تابلو ترموود

نکته دیگر درباره تابلو سازی با ترموود نوع چوب به‌کار رفته در ساخت ترموود است. از نظر استانداردهای فرآوری و ساخت ترموود از چوب، محصول به کار رفته در تابلو ترمووود، تفاوتی با کاربرد ترموود در سایر کاربری‌ها ندارد. در واقع در تابلو سازی موضوع مورد اهمیت در انتخاب ترموود، استاندارد بودن آن است؛ تا بتواند در برابر عوامل محیطی گوناگون مقاومت خوبی از خود نشان دهد. به همین دلیل هم معمولا برای ساخت تابلو از چوب ترمو، از چوب درختان نرم‌چوب، مانند کاج استفاده می‌شود.

در نهایت نکته با اهمیت دیگر در زمینه ساخت تابلوی ترمووود مسئله رنگ‌آمیزی آن است. ترمو چوب‌ها به خودی خود دارای رنگ قهوه‌ای و تیره‌ای هستند؛ و تنوع رنگی چوب‌های ترموود که در ساختمان‌ها و… مشاهده می‌کنید؛ به دلیل رنگ‌آمیزی آن با رنگ مخصوص ترموود است. به کمک این رنگ‌ها می‌توانید چوب ترمو نمای خام را به رنگ چوب دلخواه خود درآورید.

اما نکته مهم‌تر در زمینه رنگ‌آمیزی ترموود که آن را در ساخت تابلو ضروری می‌کند؛ مسئله مقاومت در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید است. ترمو چوب‌ها با وجود مزایای بسیار در این زمینه ضعیف بوده و در مقابل نور خورشید به مرور پوسته پوسته می‌شوند. در این شرایط رنگ‌های مخصوص ترمو وود علاوه بر زیبایی، موجب ایجاد یک لایه مقاوم و جلوگیری از پوسیدگی سطحی ترموود می‌شوند.

قیمت تابلو ترمووود

قیمت تابلو ترمووود به موارد زیادی بستگی دارد. استفاده از برندهای گوناگون چوب ترمو (وارداتی یا تولید داخل)، نیاز به زیرسازی محل نصب تابلو، انتخاب سبک حروف‌چینی روی تابلو و هزینه‌های حمل و نقل، از جمله مواردی است که در تعیین قیمت تابلو ترمووود موثر است.

همچنین در زمینه محاسبه هزینه‌ها، معمولا همه چیز بر اساس متر مربع برآورد می‌شود. بنابراین اندازه تابلو است که میزان مصرف ترموود و رنگ مخصوص آن را مشخص کرده و روی قیمت نهایی آن تاثیرگذار است.

استایل‌های متفاوت تابلو با ترموود

تابلوهای ترمووود را می‌توان به سبک‌های مختلفی طراحی کرد. روش چینش پروفیل‌های ترمووود در کنار یک‌دیگر (عمودی یا افقی) و همچنین نوع و جنس حروف‌چینی روی آن، از جمله مواردی است که باعث تنوع تابلو می‌شود.

همچنین برخی از فروشگاه‌ها سبک چوبی تابلو را به بخش‌های پایینی، دکوراسیون ویترین، درب ورودی و حتی سبک طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه نیز گسترش می‌دهند؛ تا تمام بخش‌های فروشگاه از سبکی یک‌پارچه در طراحی برخوردار باشد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.