توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

ترمووود اورجینال و اصل

ترمووود اورجینال و اصل
فهرست مطالب

ترمووود اورجینال و اصل، یعنی محصولی که مطابق با استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند تولید شده باشد. چنین محصولی، می‌تواند خواصی را که درباره ترمووود اعلام می‌شود به شما ارائه دهد و در غیر این صورت، محصول خریداری شده ممکن است ویژگی‌های مورد نظر شما را نداشته باشد.متاسفانه در زمینه ترموود تقلب‌های زیادی صورت می‌گیرد. افراد متقلب حاضر در این بازار، با سوء استفاده از ناآگاهی مشتریان، چوب‌های غیر استاندارد را به عنوان ترمو به آنها می‌فروشند.همچنین خود محصولات ترموود نیز دارای درجات کیفی گوناگونی است که به بر اساس مراحل تولید و چوب مورد استفاده، تعریف می‌شود.اگر می‌خواهید در خرید ترموود بیشترین اطمینان را داشته باشید؛ در این نوشته وب‌سایت مازند چوب، جزئیات مهمی را برای تشخیص ترمووود اورجینال و اصل، از ترموودهای بی‌کیفیت و تقلبی، در اختیار شما قرار داده‌ایم.

تشخیص چوب ترمووود اورجینال و اصل

ترمووود اورجینال را می‌توان بر اساس موارد گوناگونی تشخیص داد. این موارد را می‌توان به دو دسته مدارک و گواهینامه‌ها و مشخصات ظاهری و فیزیکی تقسیم کرد. در ادامه به بررسی این موارد پرداخته‌ایم.

مدارک و گواهینامه‌های ترمووود اورجینال

ترموود نام یک برند است که توسط انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند ثبت شده است. این انجمن به صراحت اعلام می‌کند که هر سازنده‌ای که قصد فرآوری چوب به منظور تولید ترموود را دارد؛ باید از استانداردهای تعریف شده توسط این انجمن پیروی کرده و محصول خود را مطابق با این استانداردها ارائه دهد. در غیر این صورت حق استفاده از نام تجاری ترموود را نخواهد داشت.

چوب نمای ساختمان به چه معنی است؟

بنابراین اولین مرحله تشخیص ترمووود اورجینال و اصل از یک تولیدکننده، درخواست گواهینامه‌ها و مدارک اثبات‌کننده داشتن مجوز در این زمینه است. در واقع پیشنهاد می‌کنیم حتما از تولیدکننده بخواهید تا مدارک خود را در این زمینه به شما نشان دهد. فراموش نکنید که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی بدون داشتن این استانداردها، تنها محصولی با ظاهر مشابه ترموود را به‌جای نمونه‌های اصلی به‌فروش می‌رسانند.

همچنین بسیاری از افراد در این زمینه واردکننده محصولات شرکت‌های خارجی هستند. از این افراد نیز که مدعی نمایندگی یک برند معتبر هستند؛ حتما گواهینامه‌های مرتبط به دریافت نمایندگی را بخواهید. پرس‌وجو درباره نامه نمایندگی، برگه‌های ترخیص از گمرک و… و تطبیق مشخصات محصول وارد شده با محصولی که به شما می‌فروشند، در این زمینه بسیار مهم است.

مشخصات ظاهری و فیزیکی ترمووود اورجینال

از نظر ظاهری و فیزیکی توجه به خود چوب ترمو نما و همچین مشخصات ذکر شده روی آن بسیار مهم است.

از نظر ظاهری ترموود ساخته شده از چوب‌های فنلاندی دارای گره‌های پروانه‌ای شکل هستند. اگر شکل گره‌ها طور دیگری است؛ احتمالا چوب به‌کار رفته روس است. البته روس بودن چوب به معنای بی‌کیفیت بودن آن نیست؛ بلکه این مسئله تنها راهی برای سنجش درستی اطلاعات اعلامی فروشنده با ترموود ارائه شده است.

نکته ظاهری دیگر، رگه‌های موجود در چوب است. هرچه این رگه‌ها به یک‌دیگر نزدیک‌تر باشد؛ به معنای استفاده از مغز چوب برای ساخت ترموود است. در حالی که رگه‌های دورتر از هم، نشانه استفاده از لایه‌های بیرونی چوب است. طبیعتا ترمووود اورجینال و اصل ساخته شده از مغز چوب، کیفیت بالاتری دارد.

نبودن لکه‌های سیاه و یاختگی در سطح و عمق چوب، نشانه دیگری مبنی بر باکیفیت بودن ترموود است. سطح ترمووود اورجینال معمولا صاف و صیقلی بوده و بدون هرگونه درز و شکستگی است. در این زمینه ترموودها با دو گرید A و B تولید می‌شوند. در گرید B ممکن است محصولاتی با درز و ترک‌های جزئی نیز مشاهده کنید.

ترمو چوب را با رنگ‌های مخصوص رنگ‌آمیزی می‌کنند. اما ترموود بدون رنگ یا اصطلاحا خام، معمولا قهوه‌ای تیره است. بنابراین اگر ترموود خام ارائه شده دارای رنگ روشن است؛ احتمالا فرآیند گرما دیدن آن کامل نبوده و بر اساس استانداردهای لازم، تولید نشده است.

در نهایت روی بسته‌بندی ترموودهای استاندارد، دقیقا گرید، روش تولید و سایر استانداردهای به‌کار رفته در آن شرح داده شده است؛ که باید این موارد را با اظهارات فروشنده و همچنین نیازهای خود مطابقت دهید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.