توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

ترموود تبریز

چوب ترموود تبریز
فهرست مطالب

ترموود تبریز ، متریالی بسیار جذاب و کاربردی برای استفاده در نمای ساختمان‌ها، کف‌پوش‌های داخلی و خارجی، روف‌گاردن، تابلوی فروشگاه‌ها و… است. ترمووود ها نوعی چوب فرآوری شده هستند؛ که با انجام چندین عملیات مختلف روی آنها دارای خواص ویژه‌ای می‌شوند. از جمله مهم‌‎ترین خواص ترمو چوب در مقایسه با چوب‌های معمولی، مقاومت بالای آن در برابر رطوبت است. این موضوع باعث می‌شود تا بتوان از این متریال برای فضاهای بیرونی ساختمان نیز به راحتی استفاده کرد.

چوب ترموود تبریز

این نوع چوب ترمو به دو شکل محصولات وارداتی و محصولات تولید داخل در بازار ترمووود در ایران و در شهر تبریز ارائه می‌شود. هر دو این محصولات اگر بر اساس استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند ساخته شده باشند، دارای کفیت مناسبی بوده و در غیر این صورت کیفیت لازم را ندارند.
محبوب‌ترین ترموودهای خارجی محصولاتی هستند که از کشور فنلاند وارد می‌شوند. در واقع اولین محصولات ترموود جهان در این کشور تولید شده است؛ و هر شرکتی در سراسر جهان بخواهد محصولات خود را با نام ترموود عرضه کند؛ باید مجوز لازم را بر اساس استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند دریافت کند.
پس از ترموود فنلاندی ، ترموودهای وارداتی از استونی، آلمان و روسیه نیز دارای کیفیت مناسبی بوده و مشتریان زیادی دارند.
توجه کنید که کیفیت ترموود را پس از استاندارد بودن آن، کیفیت چوب انتخابی تعیین می‌کند. به عنوان مثال چوب‌های درختان کاج فنلاندی به نسبت چوب همین درخت در استونی دارای کیفیت بالاتری هستند.
همچنین بنابر بخش مورد استفاده درخت به عنوان چوب خام (مغز درخت و یا سطح آن) کیفیت ترموود ممکن است دارای گرید A یا گرید B شود. چوب‌های گرید A دارای سطحی کاملا صاف و یک‌دست، بدون هیچ‌گونه درز و ترک‌خوردگی هستند. این چوب‌ها را معمولا از مغز درختان به دست می‌آورند. در مقابل چوب‌های سطوح رویی، معمولا دارای گره بیشتر و درز و ترک‌های کوچکی هستند. این چوب‌ها را بر اساس استانداردهای ترموود به عنوان گرید B عرضه می‌کنند.
در داخل کشور نیز تنها شرکت مازند چوب آریا موفق به دریافت مجوزهای لازم از انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند شده است. به همین دلیل تنها ترموود استاندارد و اصل تولید داخل محصول این شرکت است؛ که در ساخت آن از چوب بهترین جنگل‌های روسیه استفاده شده است. مهم‌ترین مزیت محصولات مازند چوب، قیمت رقابتی و مناسب آن است؛ که کمتر از محصولات وارداتی تحت تاثیر افزایش قیمت ارز قرار می‌گیرد.

ترموود تبریز

خدمات ترموود تبریز

نه‌تنها در تبریز، بلکه در هر شهری که نیازمند دریافت خدمات ترموود هستید؛ بهتر است کار نصب و اجرای چوب نما را به پیمان‌کاری بسپارید که پیش از این سابقه اجرای پروژه با این متریال را داشته باشد. معمولا در پروژه‌های کوچک مثل تابلوی ترموود ، تابلوسازان بهترین انتخاب هستند. در پروژه‌های بزرگ نیز، بهترین پیمان‌کار تیمی است که توسط تامین‌کننده ترموود معرفی می‌شود.

تایل ترموود

پروفیل‌های ترموود در ابعاد گوناگونی تولید می‌شود. به پروفیل‌های بزرگ که معمولا در نما به‌کار می‌رود الوار و به پروفیل‌های کوچکی که برای پوشش سطوح و به عنوان کف‌پوش به‌کار می‌رود تایل می‌گویند. در واقع تایل معادل لاتین کاشی است.
تایل ترموود در دو نوع کلی تولید می‌شود. نوع اول ساده بوده و به میزان درز مشخص در کنار یک‌دیگر چینش می‌شوند. نوع دوم دارای لبه قفل شونده بوده تا تایل‌ها بتوانند در یک‌دیگر قفل شده و کف‌پوشی یک‌دست را ایجاد کنند.

انواع چوب ترموود تبریز

ترموود تبریز را می‌توان بر اساس موارد گوناگون دسته‌بندی کرد. پیش از این در مورد دسته‌بندی انواع چوب ترموود بر اساس درجه کیفی آن، توضیحاتی را مطرح کردیم.
اما یک دسته‌بندی مهم‌تر به نوع چوب درخت به‌کار رفته می‌پردازد. در این دسته‌بندی، چوب‌ها را می‌توان به دو دسته نرم و سخت تقسیم‌بندی کرد.
نرم‌چوب‌ها درختانی هستند که چوب تهیه شده از آنها سبک‌تر بوده و از طرفی دارای استحکام کمتری در برابر خراش‌های فیزیکی و فشار هستند. اغلب ترموودها را از نرم‌چوب‌ها (مثل درخت کاج) می‌سازند.
در مقابل سخت‌چوب‌ها وزن بیشتری داشته، گران‌تر بوده، دارای بافت زیباتری هستند و همین‌طور در برابر فشارهای خارجی مانند خراش و… استحکام بیشتری دارند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.