توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

ترموود مشهد

چوب ترموود مشهد
فهرست مطالب

بخش بزرگی از مصرف ترموود مشهد معمولا به شکل وارداتی است؛ هرچند مقداری از سهم بازار ترموود در ایران را نیز ترموودهای داخلی تشکیل داده‌اند. ترموودها محصولاتی جذاب و کارا برای استفاده در طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها هستند. این محصولات طی چند سال گذشته بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و در طراحی ساختمان‌های مدرن جایگاهی ویژه یافته‌اند.
ترموود در واقع نوعی چوب است که تحت حرارت بسیار زیاد و بخار آب، بسیاری از ضعف‌های چوب خام در آن برطرف شده و تبدیل به نقطه قوت می‌شود. این فرآوری به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود؛ اما هدف مشترک همه آنها در کاهش حساسیت چوب به رطوبت و افزایش مقاومت آن در برابر این عوامل بیرونی از جمله نفوذ حشرات و کپک‌زدگی و… است.

تولید چوب ترمو مشهد

از گذشته تا امروز تولید انواع چوب در شهر مشهد رونق داشته است. امروزه نیز تولیدکنندگان زیادی اقدام به تولید چوب فرآوری شده در این شهر می‌کنند؛ و گاهی نیز متاسفانه با سوء‌استفاده از ناآگاهی مشتری، محصول تولیدی خود را ترموود می‌نامند.
پیش از خرید هر محصول تولید داخل با نام ترموود، بهتر است به این موضوع دقت داشته باشید که تولید چوب فرآوری شده به روش ترموود باید بر اساس استانداردهای ارائه شده از سوی انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند انجام شود. این استانداردهای سخت‌گیرانه تضمین می‌کند که محصول ساخته شده دارای ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی خاصی است؛ که آن را در شرایط مختلف مقاوم می‌کند.
بنابراین هر چوب فرآوری شده‌ای ترموود نیست؛ و شرکت‌ها حق استفاده از این نام تجاری را بدون داشتن گواهینامه این انجمن ندارند. در ایران تنها تولیدکننده ترموود اصل که دارای مجوز لازم از این انجمن فنلاندی است؛ شررکت مازند چوب آریا بوده، که محصولات ترموود خود را از سال ۱۳۹۶ روانه بازارهای داخلی و خارجی کرده است. بنابراین اگر به دنبال ترموود مشهد هستید؛ تنها تولید داخلی در این زمینه را می‌توانید از نمایندگی مازند چوب در این شهر خریداری نمایید.

ترموود مشهد

انواع چوب در ترموود مشهد

ترموودها در انواع گوناگونی تولید می‌شود؛ که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. به عنوان مثال ترموود مورد استفاده برای ایجاد کف‌پوش با تا ترموود مورد استفاده در تابلو فروشگاهی یا چوب نمای ساختمان متفاوت است.
اگر بخواهیم انواع ترموودها را بشناسیم باید آنها را بر اساس نوع چوب به‌کار رفته به دو دسته کلی زیر تقسیم کنیم:

  • نرم‌چوب‌ها: ترموودهای ساخته شده از نرم‌چوب‌ها قیمت ارزان‌تر، وزن سبک‌تر و استحکام سطحی کمتری دارند. اغلب ترموودها را از نرم‌چوب‌ها می‌سازند. درختان نرم‌چوب معمولا سریع‌تر رشد کرده و میزان چوب بیشتری را تولید می‌کنند. در نتیجه استفاده از آنها در تولید ترموود به‌صرفه‌تر است. به عنوان مثال یکی از مطرح‌ترین درختان نرم‌چوب، درخت کاج است. این درخت به صورت پرورشی در مناطق بسیاری وسیعی از اروپای شمالی و شرقی کاشته می‌شود. کشورهایی از جمله فنلاند، روسیه و استونی، ذخیره‌گاه بزرگ درختان کاجی است که قابلیت‌های بسیار مناسبی در ساخت ترموود دارند.
  • سخت‌چوب‌ها: از جمله سخت‌چوب‌های مطرح می‌توان به اش (زبان گنجشک) اشاره کرد. چوب این درختان سنگین‌تر، دارای استحکام بیشتر، بافت زیباتر و درنتیجه قیمت گران‌تر است. از سخت‌چوب‌ها نیز می‌توان ترموود ساخت. هرچند همان‌طور که گفته شد در اغلب موارد، ترمو چوب ساخته شده از نرم‌چوب‌ها، به اندازه کافی دارای ویژگی‌های مناسب جهت هر کاربردی است.

ترموود در مشهد

برای خرید ترموود مشهد اگر قصد خرید محصولات تولید داخل را دارید، باید با نمایندگی مازند چوب (تنها تولیدکننده ترموود استاندارد در ایران) تماس بگیرید.
همچنین اگر به دنبال خرید ترموود از نمایندگی برندهای خارجی ترموود در مشهد هستید؛ توصیه می‌کنیم پیش از خرید به دقت مدارک تاییدکننده نمایندگی فروشنده مدارک و مستندات ترخیص کالا از گمرک و جزئیات درج شده روی بسته‌بندی کالا (از جمله بررسی بارکد آن) را مورد توجه قرار دهید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.