توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

ترموود کف و انواع آن را بشناسید

ترموود کف
فهرست مطالب

ترموود کف ، نوع خاصی از چوب ترمووود است که به عنوان کف‌پوش در فضاهای گوناگون کاربرد دارد. جنس خاص ترمو چوب به سازندگان اجازه می‌دهد که بتوانند از ویژگی‌های این چوب ترمو نما استفاده کرده و همچنین از نظر دوام، مقاومت در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی نیز آسوده خاطر باشند.
ترموود کف، انتخابی بسیار مناسب برای پوشش کف روف گاردن، بالکن، تراس، فضاهای باز، حاشیه استخرها، سونای خشک، محوطه‌سازی حیاط ویلا و… است. وزن سبک، راحتی و سرعت نصب، دوام بسیار بالا و احساس خوب وجود چوب در محیط سکونت، از جمله مزایایی است که این روزها موجب استفاده روزافزون این متریال به عنوان یک کف‌پوش لوکس و خاص شده است.
در این مقاله مازند چوب می‌خواهیم شما را با انواع، تایل کف، رنگ و کاربرد نانو در ترموود کف آشنا کنیم.

انواع ترموود کف

ترموود کف را می‌توان بر اساس ویژگی‌های گوناگون، دسته‌بندی کرد. در اولین قدم از نظر ظاهری این محصول شامل دو نوع ساده و لبه‌دار است. مدل‌های لبه‌دار (دقیقا مانند کف‌پوش‌های پارکت و لمینت)، در یک‌دیگر قفل شده و کف‌پوشی یک‌دست را ایجاد می‌کنند. در مقابل مدل‌های ساده این لبه‌ها را نداشته و معمولا در فضای باز و با فاصله‌ای مشخص از یک‌دیگر، به عنوان کف‌پوش مورد استفاده قرار می‌گیرند.
فارغ از دسته‌بندی گفته شده، این کف‌پوش را می‌توان بر اساس نوع چوب مورد استفاده در ساخت آن و استاندارد به‌کار رفته در ساخت آن نیز تقسیم‌بندی کرد. معمولا ترمووود ساخته شده از نرم‌چوب‌ها در فضای داخلی و ترموود ساخته شده از سخت‌چوب‌ها را در فضای خارجی مورد استفاده قرار می‌دهند.
در نهایت دو نوع چوب پر استفاده در این زمینه اش و کاج است. از اش در فضاهایی که کف‌پوش تحت فشار زیاد قرار می‌گیرد استفاده کرده و از کاج در فضاهایی که شرایط مساعدتری دارد استفاده می‌کنند.

تایل در ترموود کف

تایل در ترموود کف

تایل در زبان انگلیسی به معنای کاشی است. منظور از تایل ترموود کف نیز هریک از قطعات چوبی کف‌پوش است که به همراه زیره پلاستیک (به عنوان کف‌سازی) ارائه می‌شود. تایل‌های کفپوش ترمووود معمولا در قطعات ۳۰ در ۱۵ و ۳۰ در ۳۰ سانتی‌متر طراحی و ساخته می‌شوند. این اندازه اجازه می‌دهد تا هر قطعه از ترموود در صورت وجود مشکل قابل تعویض بوده باشد و از طرفی به زیرسازی آن فشار کمتری وارد شود.

رنگ ترموود برای ترموود کف

ترموود به صورت خام به رنگ قهوه‌ای تیره است. این رنگ ناشی از فرآوری آن در دمای بسیار بالا (حدود ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد) است. بنابراین رنگ‌های متنوع ترموود ناشی از رنگ مخصوصی است که به آن می‌زنند.
همچنین رنگ مورد استفاده برای ترموود کف نیز از رنگ ترموود نما متفاوت است. این رنگ دوام و ماندگاری بیشتری داشته تا در برابر عوامل محیطی، استهلاک کمتری داشته باشد.

نانو برای ترموود کف

در صورت نیاز می‌توان از نانو رزین برای پوشش ترموود کف نیز استفاده کرد. نانو رزین ماده‌ای است که بعد از رنگ‌آمیزی ترموود روی آن زده می‌شود. این مواد می‌تواند با خواص ویژه خود از جمله آب‌گریز بودن و ضد غبار بودن، باعث افزایش دوام و ماندگاری کف‌پوش ترموود شود.

ترموود در دکوراسیون داخلی

چوب همیشه متریالی جذاب برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی بوده است. امروزه ترموود به عنوان یک چوب فرآوری شده، بیش از همیشه در این زمینه مورد توجه قرار گرفته است.
از ترمو چوب می‌توان در بخش‌های گوناگونی از دکوراسیون داخلی استفاده کرد. از جمله این بخش‌ها می‌توان به پارتیشن‌های جداکننده، پله‌های داخلی، کف‌پوش‌های داخلی، فلاورباکس، فضاسازی بالکن و تراس، فضای داخل سونا، تزئینات دیواری (مثل دیوار پشت تلویزیون)، دکوراسیون پذیرایی و… اشاره کرد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.