توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

شرکت‌های معتبر تولیدکننده ترمووود

شرکت‌های معتبر تولیدکننده ترموود
فهرست مطالب

شرکت‌های تولیدکننده ترمووود در سراسر دنیا پراکنده شده‌اند. اما می‌توان مبدا و محل اصلی فعالیت آنها را کشور فنلاند و برخی از کشورهای اروپای شرقی مانند روسیه دانست. در ایران نیز طی سال‌های گذشته فعالیت جدی در زمینه تولید این نوع چوب فرآوری شده آغاز شده است. مازند چوب آریا تنها عضو رسمی ترمووود فنلاند در ایران در این مقاله  شما را با بهترین و معتبرترین برندهای تولید کننده ترمووود آشنا میکند.

معتبرترین شرکت تولیدکننده ترمووود در ایران

تنها تولیدکننده ترمووود در ایران که محصولات خود را بر اساس استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند، تولید و به بازار عرضه می‌کند، شرکت مازند چوب آریا است. در واقع برای شناخت تولیدکنندگان باکیفیت و معتبر، مهم‌ترین فاکتور دریافت استانداردهای این انجمن است.

انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند با هدف استانداردسازی و یکسان‌سازی فرآیند این مدل چوب تشکیل شده است؛ و مالکیت برند و نام تجاری ترمووود برای این مجموعه محفوظ است. به همین دلیل هیچ شرکت یا تولیدکننده حق ندارد، بدون دریافت مجوزهای لازم از این انجمن که گواهی‌دهنده رعایت استانداردهای ساخت ترموود است؛ محصولات خود را با این نام تجاری به‌فروش برساند.

در ایران محصولات ترموود به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود. محصولات شرکت‌های خارجی که توسط شرکت‌های داخلی وارد می‌شود؛ و محصولات تولیدی در داخل. همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، ترمووود ساخته شده توسط شرکت مازند چوب آریا تنها ترموود دارای گواهینامه از سوی انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند است.

مازند چوب آریا تولیدکننده ترموود

مازند چوب دارای بیش از دو دهه سابقه در تولید انواع چوب است. چوب خام محصولات مازند چوب از جنگل‌های کشور روسیه تامین می‌شود؛ و خط تولید ترمووود آن نیز با همکاری یکی از بهترین شرکت‌های فنلاندی (شرکت یارتک) طراحی و اجرا شده است.

مازند چوب آریا از ابتدای سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت گواهینامه انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند شده است؛ و قادر به تولید محصولات متنوعی در زمینه ترموود است.

معتبرترین شرکت‌های تولیدکننده چوب ترمووود در جهان

همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد؛ شرکت‌های زیادی در سراسر جهان اقدام به فرآوری چوب و تولید ترموود می‌کنند. اما برای شناسایی بهترین آنها باید به چند نکته توجه داشته باشید.

در درجه اول مهم است که بدانید، هر شرکت تولیدکننده ترمووود که قادر به دریافت گواهینامه از سوی انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند می‌شود؛ یعنی توانسته است استانداردهای لازم برای تولید این محصول را در خط تولید خود اجرا نماید. بنابراین محصول تولید آن شرکت، دارای کیفیت لازم و مناسب است.

نکته دیگر در مورد چوب مورد استفاده برای تولید ترمو چوب است. چوب درختان گوناگونی را می‌توان برای تولید این محصول مورد استفاده قرار داد. به‌طور کلی و بر این اساس می‌توان دو دسته سخت‌چوب و نرم‌چوب را تعریف کرد. همچنین درختان هر منطقه جغرافیایی دارای ویژگی‌های کیفی متنفاوتی هستند. به عنوان مثال چوب شمال و جنوب فنلاند با یکدیگر متفاوت بوده و چوب استخراج شده از جنگل‌های شمال آن از کیفیت و در نتیجه قیمت بالاتری برخوردار هستند. پس یک معیار معتبر بودن شرکت تولیدکننده ترمووود نیز، منبع چوب خام مورد استفاده است.

در نهایت مسئله دسترسی نیز در این زمینه بسیار مهم است. در حال حاضر بهترین تولیدکنندگانی که محصولات‌شان به ایران نیز وارد می‌شود شامل شرکت‌های زیر است:

  • METSA: متسا از جمله شرکت‌های تولید کننده ترموود با استفاده از بهترین چوب‌های جنگل‌های شمال فنلاند است.
  • EKOSAMPO: این شرکت فنلاندی را می‌توان از بزرگترین و اولین تولیدکنندگان ترموود در جهان دانست؛ که فعالیت خود را از سال ۱۹۹۷ میلادی آغاز کرده است.
  • LUNAWOOD: لونا وود را می‌توان رهبر تولید جهانی ترموود دانست. این شرکت با تولید سالانه ۱۵۰ هزار متر مکعب ترموود، بیش از ۸۰ درصد محصولات خود را صادر می‌کند.
  • AURESKOSKi: این شرکت فنلاندی از سال ۱۸۶۴ میلادی در کار تولید چوب فعالیت می‌کند؛ و هم‌اکنون با تولید ۱۲۰ هزار مترمکعب از انواع چوب فراوری شده در سال، از بزرگترین صادرکنندگان چوب جهان به شمار می‌رود.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.