توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

راهنمای خرید ترموود با توجه به موارد مصرف آن

خرید ترموود
فهرست مطالب

در هنگام خرید مصالح ساختمانی، معمولا فروشندگان این مصالح برای مشتریان اندکی در مورد ویژگی‌‌ها و روش‌های به کارگیری آن متریال صحبت می‌کنند؛ این توضیحات کوتاه معمولا در چند جمله خلاصه می‌شود. اما در خصوص مصالح مدرن‌تری مانند ‌ترموود که چند سالی است در لیست جدید مصالح پر مصرف ساختمانی قرار گرفته است؛ باید به بیشتر از چند جمله ساده برای خرید این محصول تکیه کنیم. در واقع نیاز است که اطلاعات کاملی برای خرید ‌ترموود ، به خصوص اگر ‌می‌خواهید از آن در ساختمان نوسازی که در دست احداث است استفاده نمایید؛ به دست آورید. در این مقاله با ارائه راهنمای خرید ‌ترموود سعی کرده‌ایم که مخاطبان را با این محصول جدید و پرکاربرد بیشتر آشنا کنیم.

راهنمای خرید ترموود متناسب با فضا

در ابتدای تصمیم گیری برای خرید محصولی مانند ‌ترموود باید به یک نکته اساسی توجه کنید. اینکه شما به چه منظور از ‌ترموود ‌می‌خواهید در ساختمان استفاده کنید؛ در نتیجه نهایی کار تاثیر زیادی دارد. زیرا برای کاربرد‌‌های مختلف ‌می‌توان از انواع متفاوت ‌ترموود استفاده کرد.
پیش از هر چیزی بد نیست به این نکته اشاره شود که اصولا از ‌ترمو چوب به عنوان یک عنصر زیبایی شناسی در ساختمان استفاده می‌شود. به بیان دیگر ترموود در رده‌بندی مصالح تزئینی جای دارد. با توجه به اصول سازه‌‌های ساختمانی نمی‌توان از مصالح تزئینی مانند ‌ترموود به عنوان یک عنصر کاربردی در زمینه سازه‌‌های تحمل بار استفاده کرد. دیده شده است در برخی از ساختمان‌‌های جدید در ایران از ‌ترموود به عنوان یک ماده اصلی برای بارگزاری سازه‌ای استفاده ‌می‌شود. این پدیده معمولا در زمره ساختمان‌ها و ویلا‌‌های ارزان قیمت دیده می‌شود.

راهنمای خرید ترموود

 

نباید فراموش کنیم که ‌ترموود در واقع یک متریال غیره سازه‌ای و غیر قابل جایگزین با مصالحی است که باید در ساختمان وظیفه تحمل بار را داشته باشند. استفاده از ‌ترموود در این موارد بسیار اشتباه بوده و خطر زیادی برای کاربران و مصرف کننده‌گان نهایی ساختمان دارد. در واقع این کار روشی غیر مسئولانه برای سازندگانی است که در بسیاری از موارد از صرف هزینه‌های لازم در مصالح اجتناب می‌کنند. بنابراین حتما سعی کنید در مواردی که ‌می‌خواهید از ‌ترموود به جز در موارد تزئیناتی بهره ببرید؛ با مهندس ساختمانی مشورت کنید.
شاید با چند زیر سازی فلزی یا بنتی بتوان از این مصالح به صورت ایمن استفاده کرد. به خصوص در طراحی داخلی ساختمان و مواردی مانند بازسازی‌‌ ساختمان‌‌های قدیمی ‌این کار بسیار حائز اهمیت است. چرا که نماسازی در ساختمان‌‌های نوساز زمانی که کارفرما قصد استفاده از مصالحی مانند ‌ترموود را دارد، نظارت مستقیمی از سوی مهندسین ‌بر روی این موضوع وجود دارد. اما در ایران برای بازسازی داخلی ساختمان‌‌ها و مواردی از این دست، هیچگونه نظارت مهندسی نیست و نصب ترموود تنها بر اساس دانسته‌‌های نصابان آن صورت ‌می‌گیرد. در موارد این چنینی سلیقه کارفرما نقش تعیین کننده را خواهد داشت نه اصول مهندسی و استحکام نهایی سازه! با این حال دانستن نکاتی در خصوص خواص و ویژگی‌های ‌ترموود ‌می‌تواند در انتخاب نهایی شما موثر باشد.

کاربری متفاوت با توجه به ابعاد و اندازه ‌ترموود

مانند هر نوع مواد دیگری که ابعاد و اندازه در تعیین قیمت نقش اساسی دارد؛ در ‌ترموود نیز اوضاع بر همین منوال است. ابعاد بزرگ‌تر و ضخامت بیشتر چوب‌‌ها به معنی قیمت بالاتر آنها است. از طرفی که چوب‌هایی که ابعاد بزرگ دارند و ضخیم دارند؛ کاربردهای متفاوتی نیز خواهند داشت. در بازار ‌ترموود در انواع ضخامت موجود است؛ که معمولا ضخامت‌‌های کمتر این محصول برای مصارف صرفا تزئیناتی استفاده ‌می‌شود. چوب نما در مواردی مانند استفاده در نما و موقعیت‌هایی که به اصطلاح فنی کارها، دست خور و پا خور نداشته باشد؛ کاربرد دارند. به یاد داشته باشید که ‌ترموود در شرایط آب و هوایی نامساعد هم کیفیت خود را از دست نمی‌دهد و ‌می‌توان از آن در این شرایط هم استفاده کرد. ضخامت‌‌های بیشتر ‌ترموود را ‌می‌توان در مکان‌هایی به منظور کف‌سازی یا نرده استفاده کرد.
در هر حال پیشنهاد می‌کنیم موارد اشاره شده در این مقاله را که با عنوان راهنمای خرید ترموود با توجه موارد مصرف مطرح کردیم؛ قبل از انتخاب و استفاده از این متریال در نظر داشته باشید. تا در نهایت کاربری مناسبی از این نوع مصالح را به دست آورید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.