توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

رنگ ترموود فنلاندی

رنگ ترموود فنلاندی
فهرست مطالب

رنگ ترموود فنلاندی از بهترین رنگ‌ها برای رنگ‌آمیزی انواع ترموود است. ترموودها در برابر رطوبت، خشکی، نفوذ حشرات، پوسیدگی، انواع کپک‌ها و… مقاوم هستند؛ و به همین دلیل در نمای ترموود و کاربردهای گوناگون دیگر از جمله نمای ساختمان، کف‌پوش، طراحی دکوراسیون داخلی، معماری داخلی، روف گاردن و… استفاده می‌شود.

رنگ چوب ترموود فنلاندی

نکته بسیار مهم آن است که ترموودها پس از آماده شدن به رنگ قهوه‌ای تیره هستند. این رنگ ناشی از قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد (بیش از ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد) در طول فرآیند ساخت است. بنابراین برای زیبایی و تنوع رنگی بیشتر، استفاده از رنگ ترموود امری بسیار متداول است.

همچنین مهم است که بدانید ترموودها علی‌رغم ویژگی‌های مثبت بسیار زیاد، در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید، مصون نبوده و تابش نور خورشید می‌تواند به تدریج موجب آسیب دیدن آنها شود. در این زمینه رنگ ترموود علاوه بر مسئله زیبایی، محافظ بسیار قدرتمندی در برابر این شرایط است.

در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع رنگ ترموود فنلاند و ویژگی‌های آن آشنا کنیم.

انواع رنگ ترموود فنلاند

بهترین ترموودهای جهان در فنلاند و معمولا از درختان کاج پرورشی شمال فنلاند تولید می‌شوند. همچنین فنلاند در زمینه تولید رنگ ترموود نیز سابقه‌ای دیرینه دارد.

به‌طور کلی انواع رنگ‌های قابل استفاده روی ترموود شامل رنگ‌های پایه آب (Water Based) و رنگ‌های پایه روغنی (Oil Based) هستند.

در صورت استفاده از رنگ‌های پایه آب، رنگ حدود ۲ الی ۳ میلی‌متر در چوب نفوذ کرده و خشک می‌شود. این رنگ‌ها در عین اینکه هیچ‌گونه لایه خارجی‌ای روی چوب ایجاد نمی‌کنند؛ موجب تغییر رنگ چوب و همچنین محافظت از آن در برابر اشعه UV خورشید می‌شوند. با استفاده از رنگ‌های پایه آبی خطر پوسته پوسته شدن ترمو چوب بسیار کم می‌شود.

رنگ‌های پایه روغنی معمولا گران‌تر و خاص‌تر هستند. این رنگ‌ها نیز دقیقا همان عملکرد رنگ‌های پایه آبی را دارد؛ با این تفاوت که مقاومت بیشتری در برابر نور خورشید و آلودگی‌های سطحی داشته و با طبیعت سازگارتر هستند.

رنگ ترموود تیکوریلا

تیکوریلا نام یک شرکت رنگ‌سازی در فنلاند است؛ که محبوب‌ترین رنگ تولید آن با پایه روغنی، با نام همین شرکت در بازار شناخته می‌شود. رنگ ترموود تیکوریلا از خالص‌سازی صمغ گرفته شده از درختان کاج فنلاندی به دست می‌آید. این ویژگی باعث می‌شود که هیچ‌گونه ماده شیمیایی در فرآیند تولید پایه روغنی رنگ، مورد استفاده قرار نگیرد. این صمغ خوش‌بو نیز هست و بوی آن یادآور درختان کاج کشور فنلاند است.

رنگ پایه روغن ساخته شده توسط تیکوریلا، توسط ماده‌ای به نام تریانتین قابل حل است. این رنگ دارای طیف رنگی بسیار وسیعی بوده و سلیقه همه علاقمندان به رنگ‌های چوبی را پوشش می‌دهد. کارخانه تیکوریلا با حدود ۱۵۰ سال سابقه فعالیت، قدیمی‌ترین و معتبرترین کارخانه تولید رنگ ترموود فنلاندی در سراسر جهان است.

فروش رنگ ترموود

برای خرید رنگ ترموود بهتر است به دنبال واردکنندگان و فروشندگان معتبر باشید. معمولا خرید رنگ ترموود از همان فروشنده ترموود بهترین کار است. همچنین اگر مسئولیت نصب و اجرای کار را نیز برعهده همین گروه بگذارید؛ می‌توانید با اطمینان بیشتری پروژه خود را به پیش ببرید.

در نظر داشته باشید در رنگ ترموود نیز مانند سایر اقلام، ممکن است نمونه‌های تقلبی را به جای نمونه‌های اصلی بفروشند. این موضوع به‌خصوص در زمینه رنگ تیکوریلا ممکن است بیشتر باشد. بررسی اصالت رنگ از طریق بررسی بارکد آن نیز روش دیگری برای اطمینان از خرید رنگ ترموود مطمئن است.

طیف رنگ چوب

رنگ ترموود فنلاندی دارای طیف وسیعی از رنگ‌های چوبی است. این رنگ‌ها از قهوه‌ای تیره به سمت قهوه روشن و همچنین خاکستری تیره به سمت خاکستری روشن، تقسیم‌بندی شده‌اند.

معمولا در ایران می‌توانید حداقل ۲۰ طیف رنگ ترموود را که بیشتر مورد استقبال خریداران قرار گرفته است، بیابید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.