توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

طراحی نمای ساختمان با استفاده از ترموود

نمای ساختمان با ترموود
فهرست مطالب

دور از ذهن نیست اگر بگوییم که در گذشته بسیاری از خلاقیت‌های طراحان، اغلب روی طراحی داخلی سرمایه گذاری می‌شد. اما امروزه دیگر مردم می‌دانند طراحی نمای ساختمان نیز باید مطابق با طراحی فضای داخلی زیبا و دلنشین باشد. نمای یک ساختمان هنگامی‌که از نظر زیبایی جلب توجه کند و خاص باشد؛ می‌تواند به عنوان یک کارت شناسایی معرف آن سازه باشد.
همانطور که می‌دانید چوب یک متریال قدیمی ‌و سنتی در ساختمان سازی است. در عصر جدید نیز این مصالح به عنوان عنصری اساسی همزمان با توسعه طراحی معماری بناها، رشد و تکامل پیدا کرده است. همانطور که زمان به طور مداوم در حال تغییر است؛ این روزها مواد و مصالح جدید ساختمانی نیز، در طراحی‌های جدید و مدرن نمای ساختمان ظاهر شده‌اند. نماهای طراحی شده بر اساس متریالی از جنس سیمان، سنگ، سازه‌های چوبی، ساختمان‌های نیمه چوبی و… طیف وسیعی از سبک‌های مختلف معماری نمای ساختمان را به وجود آورده‌اند که در بسیاری موارد باعث ایجاد شور و شوق در بیننده می‌شود.
همانطور که می‌دانید که نیازهای مردم تغییر می‌کند؛ این تغییر در مورد معماری نیز صدق می‌کند. امروزه نمای ساختمان ‌ها چه کلاسیک و چه مدرن بر اساس ترکیبی از بتن، آجر و همچنین چوب ساخته می‌شود. طراحی‌های جدید نمای ساختمان بر اساس کاربردچوب، خود را به عنوان تجدید نظر کافرمایان در استفاده از عناصر طبیعی به منظور ایجاد یک تصور مثبت بر روی مشتری‌ها نمایان کرده است. بدین منظور این روزها میل کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی به استفاده از ترمو چوب به عنوان چوب نمای ساختمان در اجرای نمای ترموود بسیار افزایش پیدا کرده است.

طراحی نمای ساختمان با ترموود

تاثیر استفاده از ترموود در نمای ساختمان بر روی مشتری

امروزه مردم به دلیل مشغله‌های فراوان زندگی در عصر جدید، بیشتر وقت خود را در خارج خانه می‌گذرانند. از این رو نمای ساختمان‌ها می‌تواند بر روحیه و روان آنها تأثیر مثبت یا منفی بگذارد. بنابراین معماری و طراحی نمای ساختمان می‌تواند در روند احساسی گذران زندگی روزمره و برای سلامتی افراد بسیار مهم باشد. دور از نظر نیست اگر بگوییم اثر گذاری نمای ساختمان، چیزی در حدود تاثیرات موسیقی، ادبیات، نقاشی و یا حتی تناسب اندام بر روی افراد است. همانطور که می‌دانید ترمووود جلوه‌ای طبیعی به ساختمان می‌بخشد. همچنین نصب آن نیز آسان است؛ زیرا از وزن کمی‌برخوردار است. این الوارها کاملا انعطاف پذیر و در عین حال محکم هستند. این ویژگی‌ها همگی نشان می‌دهند که الوارهای نمای ترموود کاملا مقاوم و پایدار می‌باشند. این مزایا توسط بسیاری از مصرف کنندگان و همچنین معماران شناخته شده است. در طراحی داخلی نیز، چوب بار دیگر به عنوان یک ماده مناسب به منظور کفپوش و دیوارها با رسالت ایجاد یک فضای زبیا و گرم با الهام از طبیعت، برای مصرف کننده، موفق بوده است.
استفاده از چوب در نمای ساختمان علاوه بر ایجاد فرصت برای بیننده به منظور بهره‌مند شدن از اثر دلپذیر یک ماده طبیعی، می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روی ساکنین آن سازه به لحاظ یک عامل متعادل کننده به وجود بیاورد. هنگامیکه از چوب در ایجاد یک نمای ساختمان استفاده می‌شود؛ این ویژگی مفید را دارد که همانند یک عایق حرارتی عمل کند. بدین شکل که وقتی هوا در بیرون ساختمان سرد است؛ ترموود در سمت داخل خانه گرمای مطلوبی را ایجاد می‌کند. در روزهای گرم نیز، حتی اگر نور خورشید شدید باشد؛ گرما را صاتع کرده و از گرم شدن بیش از حد فضای داخلی ساختمان جلوگیری می‌کند.

آیا خواص ترموود برای استفاده در نمای ساختمان کارایی دارد؟

کارفرمایان پروژه‌های ساختمانی به راحتی می‌توانند با روکش کردن نمای سازه خود با چوب تصفیه شده حرارتی یا همان ترمو چوب ، یک ارتباط گرم و صمیمی ‌با چشم بیننده ایجاد کنند. اما شاید آنها در مورد طول عمر و شرایط نگهداری ترموود نگرانی‌هایی داشته باشند! مبالغه نکردیم اگر بگوییم ساختمانهای چوبی و سازه‌های نیمه چوبی قرنها بدون آسیب زنده مانده‌اند. حال آنکه الوارهای ترموود، آب‌بندی حرارتی کاملی داشته‌اند که با رنگ‌ها و پوشش‌های محافظ که بعد از نصب قابلیت اجرا دارند؛ دوام و ماندگاری آنها چندین برابر چوب طبیعی فرآوری نشده؛ می‌شود. از آنجا که در تولید این چوب‌ها از روش‌ها و مواد شیمیایی استفاده نشده است؛ از این رو ترموود سازگار با محیط زیست بوده و سلامت مصرف کننده را به خطر نمی‌اندازد. از سویی رنگ آمیزی آن با رنگ‌های مخصوص ترموود به منظور افزایش مقاوت آنها در برابر آب و اشعه خورشید، بسیار آسان است.
همه این ویژگی‌ها سبب شده تا خواص چوب برای مقاومت طولانی در برابر عوامل مخرب جوی تضمین شود.
بدین سبب امروزه تمامی‌ این مزیت‌ها، استفاده از ترموود را به عنوان یکی از بهترین متریال‌های نمای ساختمان گسترش داده است. به نحوی که برخی از کارفرمایان برای استفاده از این متریال در نمای ساختمان خود باید چند ماه زودتر از مرحله اجرای نما، اقدام به ثبت سفارششان در مراکز فروش معتبر این محصول در بازار ایران نمایند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.