توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

محاسبه قیمت اجرای ترموود نما

قیمت اجرای ترموود نما
فهرست مطالب

همانطور که می‌دانید، ترموود همان چوب فرآوری شده است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و کمتر سازه‌ای را در شهرهای بزرگ کشور می‌توانید پیدا کنید که از این ترکیب زیبا در نمای خود استفاده نکرده باشد. ترمو، علاوه بر زیبایی و دوام، سازگار با محیط زیست است و نسبت به سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده در نما، از قیمت مناسبی نیز برخوردار می‌باشد.
در این مقاله قصد داریم در مورد قیمت اجرای نمای ترموود و نحوه محاسبه قیمت اجرای ترموود نما با شما صحبت کنیم.

نکاتی برای برآورد هزینه اجرای ترموود نما

هزینه نصب ترموود به ۵ عامل مهم بستگی دارد. این عوامل به شرح زیر هستند:

  • قیمت چوب ترموود: قیمت ترمو به عواملی مانند ابعاد، ضخامت، کشور سازنده و کیفیت آن بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت ترموود ایرانی نسبت به قیمت چوب ترمووود فنلاندی پایین‌تر است.
  • هزینه زیر سازی چوب ترمو: زیرساز این نوع نما با الوارهای چوبی انجام می‌شود که به صورت بسته‌بندی شده به فروش می‌رسند.
  • هزینه دستمزد نصاب ترموود
  • هزینه رنگ‌کاری چوب: معمولا ترموود را قبل از نصب رنگ‌آمیزی می‌کنند. بسته به سلیقه شخصی و فضایی که قصد استفاده از چوب ترمو نما در آن را دارید؛ می‌توانید از رنگ‌هایی مانند عسلی، فندقی، لاک، گردویی تیره و روشن و… استفاده کنید. اگر رنگ‌آمیزی ترمو به عهده نماینده فروش چوب ترمو باشد؛ معمولا به ازای هر مترمربع، مبلغی مازاد بر قیمت چوب ترموود باید پرداخت کنید. در غیر این صورت می‌توانید خودتان رنگ تهیه کرده و در محل نصب ترموودها را رنگ‌آمیزی کنید.
  • سایر هزینه‌ها: ممکن است برای نصب نیاز به هزینه‌های جانبی دیگری مانند ابزارآلات و… داشته باشید.

محاسبه قیمت اجرای ترموود نما

هزینه تهیه مصالح جهت زیرسازی ترموود نما

زیرساز نمای ترموود معمولا به دو صورت فلزی و سیمانی است. بنابراین هزینه‌ای که برای تهیه مصالح پرداخت می‌کنید؛ بستگی به زیرسازی دارد که انتخاب کرده‌اید. در زیرسازی آهنی از قوطی‌های ۴۰ در ۴۰ سبک استفاده می‌شود که قبل از نصب حتما باید با ضدزنگ پوشیده شده باشند. مرحله شاسی‌کشی آهنی باید به صورت شبکه‌ای و با فاصله ۵۰ سانتی‌متر به صورت عمود بر چوب‌های ترمو اجرا شود. اگر از زیرسازی سیمانی استفاده می‌کنید؛ باید سطح مورد نظر به قطر ۴ سانتی‌متر و به صورت کاملا تراز، با سیمان پوشیده شده باشد. معمولا برای زیرسازی ترموود نما از زیرساز سیمانی استفاده می‌شود.

هزینه خرید چوب ترمو

چوب ترمو یکی از مصالحی است که قیمت آن به شدت به نرخ ارز بستگی دارد. بنابراین قبل از خرید چوب ترمو حتما از فروشنده استعلام قیمت بگیرید. اما به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت که قیمت چوب ترموود تابعی از نوع چوب و ضخامت آن است. کارشناسان توصیه می‌کنند که برای نما، هرگز از ترموودی که کمتر از ۱۸ میلی‌متر ضخامت دارد استفاده نکنید. ضمن اینکه در زمان تحویل مطمئن شوید که چوب‌ها به صورت بسته‌بندی و کامل ایمن و بدون خط و خش تحویل‌تان داده می‌شود.

هزینه رنگ چوب ترمووود خام

همانطور که گفتیم؛ شما می‌توانید برای رنگ کردن ترموود از دو روش استفاده کنید. روش اول، سفارش چوب رنگ شده به تولیدکننده است که در این صورت قیمت چوب ترموود کمی تغییر می‌کند و روش دوم، رنگ‌آمیزی در محل نصب است. در این صورت باید رنگ را خودتان تهیه کرده و قبل از نصب روی الوارها را با لایه‌ای از آن بپوشانید.

هزینه چوب برای زیرسازی نما

چوبی که برای زیرساز این نوع نما استفاده می‌شود معمولا در ابعاد ۵ در ۲.۵ سانتی‌متر در بازار موجود می‌باشد. قیمت این الوارها که همان زیرساز کار هستند؛ به صورت طولی محاسبه می‌شود. قیمت این نوع چوب نیز مانند خود ترمو و رنگ ترموود تابعی از قیمت ارز است. اما این بخش از قیمت اجرای ترموود نما حدود ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع هزینه دارد.

دستمزد نصاب ترموود

دستمزد نصاب ترموود به شدت به دو عامل طرح نما و متراژ بستگی دارد. هر دو این عوامل در محاسبه قیمت اجرای ترموود نما نقش مهم و کلیدی دارند. بنابراین هر چقدر طرح شما ساده‌تر باشد و متراژ پروژه‌ای که قرار است این طرح روی آن اجرا شود بیشتر باشد؛ قدرت چانه‌زنی شما به عنوان مشتری نیز بیشتر می‌شود. با این وجود اگر می‌خواهید به صورت کلی قیمت اجرای ترموود نما را کاهش دهید، حتما از طرح‌های ساده استفاده کنید. یکی دیگر از عواملی که روی هزینه نهایی پروژه تاثیرگذار است؛ قیمت ترمو است. پس از آنجایی که قیمت ترموود ایرانی نسبت به چوب فرآوری شده خارجی پایین‌تر است؛ پیشنهاد ما انتخاب یک برند ایرانی و یک طرح ساده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.