توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

نمای چوبی و مزیت های آن

نمای-چوبی-زیبا
فهرست مطالب

بد نیست بدانید که طراحی و اجرای نمای ساختمان عملیات بسیار مهم در صنعت ساختمان‌سازی می‌باشد. اجرای یک نمای ایده‌آل فرصتی برای تأکید بر خاص بودن و نمایش هویت آن سازه است. بسیاری از کارفرمایان در اجرا و ساخت نمای پروژه‌های خود به طرح‌های استانداردی که با مقررات ساختاری و قوانین شهرداری مطابقت دارند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند بسنده می‌کنند. این اقدام اثر مخربی بر چهره کلی شهر داشته و در گذر زمان سبب ایجاد یک دل‌زدگی می‌شود. از طرفی نمای ساختمان علاوه بر زیبایی، نقش مهمی در بهره‌وری انرژی و همچنین پیوند طراحی فضای خارجی با طراحی داخلی دارد. با نوآوری‌های جدید در مواد، ایده‌ها و طراحی‌ها، نمای ساختمان می‌تواند فرصت‌های زیادی را برای نشان دادن سلیقه و کیفیت ساخت فراهم کند. در حال حاضر استفاده از چوب نمای ساختمان در اجرای پروژه‌های مسکونی و تجاری، موجب خلق اثری ماندگار در چهره معماری کلی شهر شده است. همچنین به کار بردن چوب ترمو نما در نمای ساختمان یا پوشش دیوارهای حیاط و روف گاردن، تأثیر زیادی بر زیبایی و میزان بهره‌وری انرژی در سازه‌ها دارد. یک  نمای چوبی زیبا با بهره‌مندی از متریال‌های جدید ساختمانی همچون ترمووود راه حلی مطمئن و کارآمد برای مقابله با شرایط زیست محیطی مخرب همچون باد، باران و نور خورشید است. همچنین این مصالح مهندسی شده و پایدار، خلق طرح‌ها و و اجرای دکوراسیون مدرن در طراحی داخلی را امکان‌پذیر می‌کند.

معماری نمای چوبی زیبا در ساختمان‌ها

در حال حاضر برای اجرای یک نمای چوبی زیبا در ساختمان‌های مدرن امروزی، الوارهای ترموود به دلیل داشتن مشخصات مثبت زیست محیطی، هزینه مناسب، ویژگی‌های نصب و سهولت در استفاده، متریالی مناسب هستند. روکش‌های چوبی ترموود به ما امکان ایجاد نماهایی را می‌دهند که برای ساختمان ارزش ایجاد کرده و همچنین زیبایی‌های توصیف‌ناپذیری را در چهره کوچه یا خیابان رقم می‌زنند.

امروزه دیگر اکثرطراحان و کارفرمایان متوجه شده‌اند که توانایی آنها برای استفاده از الوار ترمووود برای پوشش داخلی و خارجی ساختمان به دلیل خواص عالی و کیفیت بالای این محصول، فراتر رفته و اجرای نمای چوبی زیبا، ساختمان‌شان را منحصر به فرد خواهد کرد.

نمای چوبی به معمار اجازه می‌دهد جزئیات فوق‌العاده‌ای ایجاد کند که با مواد دیگر امکان‌پذیر نیست. این امر سبب می‌شود که نماهای بسیار تمیز و مرتبی برای ساختمان‌ها طراحی و اجرا شود. این منعطف بودن در اجرا، در پایان کار سبب می‌شود نتیجه بسیار حرفه‌ای و چشمگیر به نظر برسد. از روکش‌های الوار ترموود نیز می‌توان برای ایجاد الگوهای بی‌نظیر موجود در ذهن طرفداران سبک مدرن، روی دیوارها استفاده نمود و یا در کنار سایر مصالح متعارف و همیشگی ساختمانی، نمایی متضاد و زیبا ساخت.

مزیت نمای چوبی

همچنین نوع روکش‌های ترمو چوب نیز می‌تواند سهم بزرگی در شکل‌گیری شخصیت نمای ساختمان داشته باشند. گونه‌های مختلف چوب و تیمارهای متفاوت بر رنگ و ظاهر الوارهای ترمو تأثیر می‌گذارد. این تنوع، فرصت ایجاد تضادها و طراحی‌های هوشمندانه را در معماری نمای چوبی فراهم می‌کند. با این کار در واقع از ویژگی‌های طبیعی چوب در خلق این اثر هنری استفاده می‌شود.

در اجرای نمای چوبی زیبا هیچ قانون یا فرایندی وجود ندارد که اجرای آن در هنگام طراحی و ساخت الزام داشته باشد. این موضوع کاملا به سلیقه و ذوق طراح بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در نمای ساختمان است. نمای چوبی و دیوارهای ساختمان از ویژگی‌هایی است که هم خانه‌ها و هم ساختمان‌های تجاری می‌توانند از آن استفاده کنند. از آنجا که امروزه دیگر طرح‌های متداول مورد اقبال عموم قرار نمی‌گیرند؛ ارائه یک طرح ویژه برای نمای ساختمان به احتمال زیاد به بخشی جدایی‌ناپذیری از صنعت ساختمان‌سازی تبدیل شده است. بنابراین با وجود تقاضاهای فراوان در این زمینه، امروزه فروش چوب ترمو یکی از پر رونق‌ترین بازارها در صنعت متریال ساختمانی است.

دلایل طراحی نمای چوبی

چوب ماده‌ای ارگانیک است که ساختمان‌ها را با دنیای طبیعی گره می‌زند. اما جذابیت آن فقط مربوط به جنبه زیبایی شناختی یا احساسی آن نیست. چوب ترمو یک ماده پایدار و تجدیدپذیر است که به لطف فناوری مدرن توانسته فضایی را ایجاد کند که در آن ساختمان‌ها با نمای چوبی زیبا، ماندگارتر از هر زمان دیگری شوند. آنچه در ادامه ذکر می‌شود نکات برجسته‌ای است که نشان می‌دهد چرا معماران از نمای چوب برای افزودن بافت و شخصیت به پروژه‌های خود استفاده می‌کنند.

  1. طول عمر و استحکام بالای ترمو چوب
  2. سازگار با طبیعت و محیط زیست
  3. مقاومت بالا در برابر تغییر شکل و دفرمگی
  4. مقاوم در برابر رطوبت و بارندگی
  5. مصونیت در برابر حمله آفات و حشرات و موریانه‌ها
  6. سبک بودن نمای سازه و عدم تحمیل وزن اضافی روی ساختمان
  7. سهولت در اجرای اصول طراحی در نما

در کنار این موارد، مزیت‌هایی همچون انعطاف‌پذیری در هنگام تغییر و بازسازی سازه از جمله فاکتورهای بسیار مهمی است که صاحبان ساختمان‌ها می‌توانند با استفاده از نمای چوبی زیبا از آن برخوردار شوند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.