توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

همه چیز درباره ترموود فنلاندی

درباره ترموود فنلاندی
فهرست مطالب

ترموود فنلاندی را می‌توان به عنوان بهترین ترموود ساخته شده در جهان معرفی کرد. این محصول جذاب و پرکاربرد برای اولین بار در فنلاند تولید شده و دانش، تکنولوژی، استانداردها و روش ساخت آن از این کشور به سایر کشورها منتقل شده است. ترمووود ساخت فنلاند در طراحی و اجرای فضاهای گوناگون از جمله چوب نمای ساختمان‌، کف‌پوش، استخر و کاربری‌های جانبی آن، تابلوهای فروشگاهی، معماری داخلی و… کاربرد دارد.
اگر می‌خواهید درباره ترموود فنلاندی، مراحل تولید، مزایا، رنگ و درختان مورد استفاده در ساخت آن اطلاعات بیشتری داشته باشید؛ با ادامه این مقاله مازند چوب همراه ما باشید.

ترموود فنلاندی

ترموود فنلاندی از چوب تازه یا خشک درختان مناطق مختلف فنلاند تولید می‌شود. مناطق شمالی این کشور از قرن‌ها پیش محل تولید انواع پروفیل‌ها و الوارهای چوبی بوده است. چوب‌ها یا به شکل خشک شده و یا به صورت فرآوری شده تولید و آماده استفاده می‌شوند.
فرآوری چوب‌ها روش‌های گوناگونی دارد؛ که هریک مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما طی دو دهه گذشته، فرآوری چوب‌ها به روش ترموود، بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. در واقع این روش به استانداردسازی و یکسان‌سازی روش فرآوری چوب منجر شد؛ تا تمامی محصولات ساخته شده از کیفیت و ویژگی‌های یک‌سانی برخوردار باشند.
بر همین اساس، امروزه محصولاتی که با نام تجاری ترموود در سراسر جهان تولید شده و به فروش می‌رسند؛ همگی بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند تولید شده‌اند. در عمل نیز هیچ تولیدکننده‌ای در هیچ نقطه‌ای از جهان، بدون دریافت این استانداردها، حق فروش محصولات خود را با نام تجاری ترموود ندارد.

همه چیز در مورد ترموود فنلاندی

مراحل تولید ترموود فنلاندی

چوب خام یا خشک شده، دارای معایبی است که روش ترموود به دنبال رفع آن است. این چوب‌ها در درون خود دارای بافت سلولی زنده هستند؛ که دارای جنبش بوده و موجب انتقال رطوبت در طول چوب می‌شود. همچنین این چوب‌ها فضایی مساعد برای تغذیه انواع حشرات و ایجاد کپک و… است. با استفاده از روش تولید ترمو چوب ، می‌توان تمامی این نقاط ضعف را برطرف کرد.
در روش ترموود، چوب مدنظر در کوره‌های مخصوص، ابتدا تا دمای حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد و سپس تا دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود. در این شرایط برای جلوگیری از سوختن چوب، از بخار آب و جریان هوا برای ایجاد گرما استفاده می‌گردد. در نتیجه این فرآیند که چند روز متوالی زمان می‌برد؛ چوب بدون سوختن صمغ خود را از دست داده، رطوبت آن به صفر نزدیک شده، هرگونه موجود زنده‌ای در آن از بین رفته، ساختار سلولی آن تغییر کرده و از جنبش افتاده و در نتیجه همه این شرایط، ترموود ساخته شده از چوب، در برابر رطوبت مقاوم بوده، در برابر حشرات و… مقاوم بوده، ثابت ابعادی بسیار بیشتری داشته، از استحکام کششی و فشاری بیشتری برخوردار است و به همین دلیل دوام بسیار بیشتری از چوب دارد.

مزایای ترموود ساخت فنلاند

ترموود فنلاندی محصولی است که از چوب درختان کاج و زبان گنجشک موجود در جنگل‌های پرورشی کشور فنلاد تولید می‌شود. یکی از فعالیت‌های بسیار موثر فنلاند در زمینه تولید ترموود، ساختن جنگل‌های پرورشی است. در عمل این کار باعث شده است که تولید ترموود به طبیعت بکر آسیب نزده و به میزان قطع درختان، درختان دیگری به‌جای آنها کاشته شود.

چوب ترمو نما چیست؟

مزیت اصلی ترموود فنلاندی در کیفیت همین چوب خام مورد استفاده است. چوب درختان کاج در شمال فنلاند، دارای بهترین کیفیت در سراسر جهان است. همین ویژگی نیز موجب می‌شود که ترموود فنلاندی در مقایسه با محصول تولید شده از چوب سایر کشورها، کیفیت بالاتری داشته باشد.
همچنین سابقه فعالیت در این زمینه، متخصصان بسیار باتجربه، به‌روزترین ماشین‌آلات دنیا و تجهیزات فرآوری، از دیگر ویژگی‌هایی است که موجب می‌شود ترموود فنلاندی بهترین محصول ممکن در مقایسه با محصولات سایر کشورها باشد.
نکته دیگر رنگ ترموود ساخت کشور فنلاند است. رنگ‌های مخصوص ترموود به دو صورت پایه آب و پایه روغن ساخته می‌شوند. رنگ‌های ساخته شده در فنلاند (به‌خصوص رنگ پایه روغن) را باید باکیفیت‌ترین رنگ موجود برای ترموود دانست.
در نهایت این محصول معمولا دارای ۲۰ الی ۳۰ سال دوام بوده و پس از آن نیز، روش‌های ترمیم مناسبی برای تریم ترموود وجود دارد.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.