توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

واردکننده چوب‌های ترمووود

واردکننده چوب‌های ترموود
فهرست مطالب

واردکننده چوب‌های ترمووود ، مسیری مطمئن را برای دست‌یابی شما به انواع ترموودهای خارجی فراهم می‌کند. محصولات ترموود در کشورهای زیادی در سراسر دنیا تولید می‌شود؛ اما شرکت‌های بزرگ و مطرح در این زمینه در چند کشور خاص فعالیت می‌کنند. از جمله کشورهایی که محصولات آن‌ها را می‌توان در ایران نیز خریداری نمود، محصولات شرکت‌های فنلاندی، استونیایی، آلمانی و روسی است.
مازند چوب آریا تنها عضو رسمی ترمووود فنلاند در ایران در این مطلب نکاتی را درباره انواع واردات چوب‌های ترمو، واردکننده چوب‌های ترمووود و خرید مطمئن از آن‌ها مطرح کند.

وارد کننده ترمووود

واردکننده چوب‌های ترمووود می‌توانند این محصول را از هر کشور و هر شرکتی وارد نمایند. در ایران واردکننده‌های بسیاری مشغول ارائه این محصولات با نام شرکت‌های خارجی گوناگون هستند. اما اینکه کدامیک از این محصولات ارزشمندتر بوده و خریداری آن به‌صرفه‌تر است، نیازمند داشتن اطلاع از چند نکته مهم است.

در درجه اول وجود نام ترمووود بر روی محصول، به‌تنهایی به معنای کیفیت بالای آن نیست. توجه داشته باشید که استفاده از استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند، برای ارائه محصولاتی با برند تجاری ترمووود ضروری است؛ اما شرط کافی برای داشتن کیفیت بسیار بالا نیست. بنابراین یک شرکت واردکننده چوب‌های ترمووود می‌تواند محصولات ترموود را با درجات کیفی مختلف وارد کند. بر اساس این استاندارد چوب ترموها با دو درجه کیفیت A و B ساخته می‌شوند؛ که طبیعتا از نظر کیفیت درجه A در سطحی بالاتر قرار دارد؛ و در تولید آن از چوب‌هایی بهتر و باکیفیت‌تر استفاده می‌شود.

همچنین نوع چوب به‌کار رفته در ساخت ترمووود، نکته دیگری است که بر روی کیفیت نهایی محصول اثر می‌گذارد. بنابراین هنگام انتخاب محصول، این نکته را نیز از واردکننده چوب‌های ترمووود بپرسید. به عنوان مثال چوب درختان کاج شمال فنلاند از چوب درختان کاج جنوب آن با کیفیت‌تر بوده و چوب درختان جنوب فنلاند، از چوب درختان کاج کشور استونی باکیفیت‌تر است. همچنین جنس چوب (نرم یا سخت بودن) از دیگر مواردی است که بر روی کیفیت نهایی ترموود تولیدی موثر خواهد بود.

در نهایت مسئله اصلی بودن ترموود وارداتی نکته حساس دیگری است که باید مورد توجه قرار دهید. متاسفانه در بازار فروش چوب ترمو وارداتی نیز مانند هر بازار دیگری، افراد متقلبی حضور دارند که ممکن است چوب‌های بی‌کیفیت را با بسته‌بندی شرکتی معتبر و خارجی به شما بفروشند.

برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است در درجه اول به دنبال یک واردکننده چوب‌های ترمووود قدیمی و معتبر باشید. در عین حال در هنگام خرید، واقعی بودن واردات محصول را از گمرک جمهوری اسلامی ایران استعلام بگیرید. در نهایت حتی می‌توانید در صورت ادعای داشتن نمایندگی از شرکت خارجی، از وارد کننده بخواهید که مدارک نمایندگی را به شما نشان داده و یا درستی موضوع را از شرکت خارجی مدنظر استعلام بگیرید.

مقایسه ترموود داخلی و خارجی

پیش از هرگونه اقدام برای خرید بهتر است ترموودهای داخلی را نیز با نمونه‌های وارداتی مقایسه کنید. در ایران تنها یک تولیدکننده اقدام به دریافت مجوزهای لازم بر اساس استانداردهای انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند نموده است. شرکت مازند چوب آریا با بیش از ۲۰ سال سابقه در صنایع چوب ایران، در سال ۱۳۹۶ موفق شد با استقرار خط تولید حرفه‌ای برای فرآوری چوب‌ها به روش ترموود و واردات چوب خام اولیه از بهترین جنگل‌های روسیه، محصولی را تولید کرده که از نظر کیفیت هم‌پای بهترین محصولات وارداتی بوده و مجوز استفاده از نام ترموود را از انجمن بین‌المللی ترموود فنلاند دریافت کند.

ترموودهای تولید مازند چوب آریا، به دلیل تولید در داخل کشور و با توجه به نوسانات دلار، با قیمتی بسیار مناسب‌تر قابل خریداری است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.