توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

خصوصیات، خواص و ویژگی های ترمووود

خواص و ویژگی های ترمووود
فهرست مطالب

این روزها شرکت‌های فلاندی محصول با کیفیتی به نام ترموود ThermoWood را به عنوان یک فرآورده چوبی برای کاربرد‌های ‌متفاوت ساختمانی به بازار ارائه داده‌اند. در این چوب‌ها، دوام و اکولوژی با دانش خاصی با یکدیگر همراه شده‌اند. از این رو فرآیند درمان حرارتی با ترکیب فناوری و دانش مبتنی بر تجربه، ویژگی‌های چوب خام را در موارد مورد استفاده آن توسعه داده است. از جمله بهترین ویژگی های ترمووود می‌توان به مقاومت در برابر پوسیدگی و دوام عالی و همچنین طبیعی و سازگار بودن با محیط زیست اشاره کرد.
چوب ترمو در مقایسه با چوب‌های معمولی، ماده‌ای بسیار پایدار است که کار با آن در صنعت ساختمان سازی بسیار آسان است. ویژگی رسانای گرمایی ترموود تحت فرآوری‌های انجام شده کاهش می‌یابد. به همین دلیل در هر دو شرایط جوی سرد و گرم، مقاومت خوبی دارد. تجربه ثابت کرده است که این ویژگی برای کاربر بسیار خوشایند است. به دلیل تیمار چوب طبیعی، محصول نهایی ترموود، بدون رزین و ناخالصی است. این خاصیت باعث افزایش بهداشت این محصول می‌شود. این ماده همچنین بسیار طبیعی و غیرسمی است. زیرا در روند تولید آن از هیچگونه ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود. ترموود یک عنصر عالی برای دکوراسیون داخلی است. رنگ قهوه‌ای طبیعی و زیبای آن در سراسر الوار، چشم هر بیننده‌ای را نوازش می‌کند.
ویژگی های ترمووود در کاربرد این محصول در نمای ساختمان، طی چند سال گذشته توانسته رضایت کارفرمایان را جلب کرده و میل به خرید ترموود در آنها را نسبت به سایر مصالح ساختمانی تقویت کند.

اساسی‌ترین ویژگی های ترمووود

ترمووود از چوب‌های نرم اسکاندیناوی و در دمای حرارتی بین ۱۸۰ تا ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد، در کوره‌های مخصوص این کار و طی یک پروسه ۹۶ ساعته تولید می‌شود. بخار موجود در این فرآیند به عنوان یک گاز محافظ، مجددا در طول فرآیند تولید به منظور جلوگیری از شکسته شدن چوب و مرطوب ساختن الوارها به چرخه تولید باز می‌گردد. از آنجا که این فرآیند باعث ایجاد تغییرات شیمیایی و ساختاری در چوب می‌شود؛ برخی از خصوصیات مثبت و ویژگی های ترمووود‌ نسبت به چوب طبیعی فرآوری نشده؛ تغییر می‌کند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

طول عمر بالا و ماندگاری

ماندگاری بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی های ترمووود‌ است. عملیات حرارتی باعث بهبود مقاومت فیزیکی این محصول در برابر عوامل مخرب جوی و در نتیجه پوسیده نشدن چوب می‌شود. چوب‌های حرارتی برای استفاده در آب و هوا و شرایط مختلف بهینه‌سازی شده‌اند. از این رو می‌توان گفت که دوام بیولوژیکی این محصول بسیار عالی است. کلاس مقاومتی ترمو چوب در برابر پوسیدگی ۱ الی ۲ می‌باشد و عمر مفید آن در مقایسه با چوب تصفیه نشده چند برابر است.

ثبات ابعادی

ویژگی های ترمووود‌ باعث می‌شوند که این ماده به عنوان یک محصول زنده و طبیعی، در بسیاری اوقات مشکلاتی که سایر متریال‌های مورد استفاده در صنعت ساختمان‌سازی برای کارفرما ایجاد می‌کنند را به وجود نیاورد. از آنجا که عملیات حرارتی باعث کاهش میزان رطوبت چوب می‌شود؛ این فرآیند به طور قابل توجهی ثبات ابعادی ترموود را بهبود و این واقعیت که دیگر چوب تغییر شکل نخواهد یافت را تحقق می‌بخشد. ویژگی های ترمووود رنگ شده نیز به دلیل کاهش واکنش در برابر رطوبت، افزایش چشمگیری خواهد داشت.

ویژگی های ترمووود

قابلیت تجزیه شدن و بازیافت

مصرف‌کنندگان گاهی اوقات حتی از تاثیرات زیست محیطی محصولاتی که در ساختمان‌سازی از آنها استفاده می‌کنند، آگاهی ندارند. فراموش نکنید که در تولید ترموود از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود و تنها حرارت بالا و بخار آب در این فرآوری نقش دارند. از این جهت محصول نهایی، حتی پس از پایان عمر مفید، قابل بازگشت به طبیعت است. در عصر جدید با توجه به افزایش میزان آلودگی محیط زیست، قابلیت بازیافت شدن یکی از بهترین ویژگی های ترمووود است.

احساس خوشایند کابر

احساس خوبی که در ذهن کاربر، با استفاده از یک محصول چوبی ایجاد می‌شود؛ بخش مهمی از ویژگی های ترمووود است که، در زمان خرید ترمووود به آن توجه می‌شود. عملیات حرارتی، رسانایی گرمایی چوب را کاهش می‌دهد و به همین دلیل چوب حتی در شرایط آب و هوایی بسیار گرم، باعث گرم شدن و القای گرما به محیط اطرافش نمی‌شود. از این رو نیز کاربر احساس خوشایندی از آن دارد. از آنجا که در فرآیند تولید این محصول هیچگونه ماده شیمیایی به کار نمی‌رود؛ فرآورده نهایی نیز کاملاً غیر‌سمی ‌است. همین امر سبب می‌شود تا مصرف‌کننده در استفاده از آن راحت و بدون نگرانی از بابت آلودگی باشد.

ظاهری شیک و طبیعی

استفاده از ترموود در محل زندگی این فرصت را فراهم می‌کند تا از بهترین ویژگی‌های چوب لذت ببرید. محصولی فوق‌العاده طبیعی با فرآیند تولیدی که در آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود؛ همه و همه موجبات ایجاد یک حس خوشایند در کاربر را فراهم می‌کند.

ویژگی های ترمووود برای اجراکننده

ترموود نه تنها ویژگی‌های مثبت زیادی برای کاربران و مصرف‌کنندگان دارد؛ بلکه در هنگام اجرا نیز در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی، فواید بسیاری برای نصابان و اجراکنندگان پروژه دارد. از جمله این موارد می‌توان به ویژگی های ترمووود در اجرا اشاره کرد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

وزن سبک

ترمووود نسبت به سایر مواد و متریال مورد استفاده در ساختمان‌سازی، از وزن بسیار کمتری برخوردار است. از این رو این محصول به عنوان چوب نمای ساختمان بسیار کاربرد دارد. همچنین سبک بودن این محصول حمل و نقل آن را راحت‌تر می‌کند.

نصب آسان و سریع

از آنجا که ترمووود یک محصول جدید و تازه وارد به بازار مصالح ایران است؛ حرفه‌ای بودن نصاب در هنگام اجرای پروژه بسیار مهم است. این عامل از جمله مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده زمان اتمام پروژه است.
ویژگی های ترمووود سبب شده تا این محصول در بازار مصالح، در بین کارفرمایان و اجراکنندگان جایگاه خوبی پیدا کند. شاید همین ویژگی‌هاست که بسیاری از افراد را مجاب می‌کند تا در پروژه‌های ساختمانی خود از این متریال چه برای نمای خارجی و چه برای دکوراسیون داخلی، استفاده کنند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.