توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

پارکت ترموود چیست؟

پارکت تمام ترموود
فهرست مطالب

پارکت یا کف‌پوش چوبی، نوعی متریال برای پوشش کف ساختمان است. بدین شکل که برای کف‌پوش کردن ساختمان با پارکت، الوارهای پارکت را به صورت‌های مختلف مانند جناغی، آجری، شطرنجی و… در کنار هم قرار می‌دهند. تا زمانی که در نهایت کل سطح کف ساختمان به وسیله آن پوشیده شود. اما امروزه کف‌پوش‌های جدیدی که متشکل از مواد ام دی اف، اچ دی اف و گاهی نیز همان پلاستیک هستند؛ برای کف‌پوش ساختمان استفاده می‌شوند. این پوشش‌ها که در واقع همان لمینت نام دارند؛ به اشتباه با نام پارکت در بازار عرضه می‌شوند. باید توجه داشت از آنجا که این مواد فاقد ویژگی‌های ساختاری پارکت هستند؛ از این رو برای نصب موقتی مناسب ‌می‌باشند و از آنها نباید انتظار طول عمر بالا و کیفیت آنچنانی داشت.
اما امروزه نسل جدیدی از کفپوش‌های چوبی به بازار آمده که علاوه بر دارا بودن خصلت‌های مثبت چوب طبیعی، به لطف عملیات حرارتی که روی این الوارها انجام گرفته نقاط ضعف چوب در آنها تصحیح شده است. شاید در گذشته‌ ذهنیت افراد از ترمو چوب ، چوب نمای خارج ساختمان بود. اما در حال حاضر به مدد تحقیقات گسترده و استفاده از فن آوری‌های مدرن در این زمینه، از این محصول به عنوان چوب نمای ساختمان استفاده‌های متعددی ‌می‌شود. مجموعه ویژگی‌های مثبت چوب ترموود سبب شده تا بازار فروش چوب ترمو در ایران داغ‌تر از گذشته باشد.

پارکت یا کفپوش چوبی ترمووود

معماری مدرن امروزی با چوب عجین شده است. از آنجا که چوب متریالی زیبا و طبیعی است؛ القا کننده حس گر‌می‌ و آرامش به محیط ‌می‌باشد و در نمای چوبی داخل ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. لطافت فوق العاده چوب در کنار استحکام و مقاومت ترموود سبب شده تا این محصول در مقایسه با بسیاری از متریال‌های دیگر که برای پوشش کف مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ زیباتر و ماندگار‌تر باشد. از آنجا که منشا چوب‌های ترموود از درختان متفاوتی مانند چوب بلوط جنگلی، چوب گردو، چوب زبان گنجشک و… ‌می‌باشد؛ قاعدتا استحکام و کاربرد متفاوتی را نسبت به یکدیگر در ساختمان دارند. از این رو ضروری است قبل از خرید حتما با کارشناس فروش ترمووود مشورت کنید. در مراکز فروش معتبر چوب ترمو کارشناسانی حضور دارند که با راهنمایی‌های مفید و تخصصی به مشتریان کمک ‌می‌کنند تا بهترین و مناسب ترین انتخاب راداشته باشند.
در حالت کلی‌تر همواره مواردی این چنینی را قبل از انتخاب و خرید پارکت یا کفپوش چوبی ترمووود مدنظر قراردهید.

  • حجم تردد در مکان مورد نظر
  • کاربرد این محصول در فضای داخل یا بیرون ساختمان
  • بررسی میزان رطوبت و درجه نمناکی محیط
  • مد نظر قرار دادن وزن اعمال شده بر روی ترموود
  • دارا بودن قابلیت شستشو

پارکت ترموود

چوب ترمو نما چیست؟

نحوه انتخاب پارکت ترموود

کفپوش‌های ترموود ممکن است به صورت الوار یا همان شاخه‌ای استفاده شوند که در این صورت دارای حداقل ضخامت ۲۶ میلیمتری هستند. این نوع پارکت‌های چوبی به دلیل جابجایی آسان و راحت، نصب سریع و همچنین چیدمان دلخواه و کیفیت بالایشان بسیار پرطرفدار ‌می‌باشند. پارکت‌ها در ابعاد و اندازهای مختلفی مانند ۷ در ۴۹ سانتی متری و ۱۰ در ۱۰۰ سانتی متر وجود دارند. این الوارها به دلیل فرآیندهایی که روی آن انجام شده است؛ در برابر حمله حشرات، قارچ و کپک مقاوم هستند. از سوی دیگر با انجام پوشش‌های رنگ، لاک و روغن ‌می‌توانند در مجاورت آب و رطوبت هم مقاوم باشند.
پارکت ترمووود معمولا ۳ مدل ‌می‌باشد:

  • مدل چهارتراش ساده یا SHP
  • مدل شیاردار یا ECK
  • مدل کلیپس خور CLIPS
  • ترموو فرش

هر کدام از مدل‌های بالا به فراخور محل مورد استفاده توسط کارشناس مرکز فروش به شما پیشنهاد ‌می‌شوند. اما حتما این نکته را در نظر داشته باشید که نصب ترموود یک کار تخصصی است که باید توسط استادکار انجام شود.
بنابراین اگر به دنبال انتخاب یک کفپوش با کیفیت هستید که همواره از انتخاب خود احساس خوبی داشته باشید و دیگران نیز با حضور در خانه شما یک تجربه الهام بخش را حس کنند پارکت ترموود را انتخاب کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.