چوب نما

این روزها در سال ۲۰۲۰ انگیزه افراد به استفاده از متریال های مدرن در زندگی رو به افزایش است که از بارز ترین آنها می توان به استفاده از از چوب ترمووود اشاره کرد. هر روزه طراحی ساختمان ها از طراحی های سنتی فاصله می گیرد. استفاده از متریال های مدرن یکی از ملزومات دیزاین در دنیای مدرن است.

به کارگیری چوب در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، استخر، ویلا و … در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از چوب جلوه و زیبایی منحصر به فردی به نمای داخلی و خارجی ساختمان میدهد لذا برای همین در طراحی و اجرا پروژه های ساختمانی مورد توجه معماران و طراحان قرار گرفته است.

چوب نما چیست چطور تعریف می شود؟

ترمووود (Thermo wood) یا چوب حرارت ‌دیده به انگلیسی Thermowood به فرآیند تیمار چوب با استفاده از بخار آب و عملیات حرارتی گفته می شود که نتیجه آن افزایش طول عمر و دوام چوب می باشد.

فرآیند تیمار چوب چیست و چطور انجام می شود؟

فرآیند تیمار چوب بستگی به نوع چوب، حجم و رطوبت اولیه آن دارد و به طور میانگین بین ۴۸ تا ۹۶ ساعت زمان میبرد. فرآیند تیمار چوب به سه بخش اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • خشک کردن در دمای بالا
  • عملیات حرارتی
  • خنک کردن

در فرایند تیمار چوب، درجه حرارت بسیار بالایی به چوب اعمال شده که باعث سوختن یا از بین رفتن عوامل جذب رطوبت و کاهش عمر چوب نظیر گلوکز، اسید سیتریک، رزین (صمغ) که در قسمت داخلی چوب هستند می‌شود به این پروسه متبلور کردن چوب گفته می شود.

از بین رفتن عوامل گفته شده موجب کاهش چشمگیر جذب رطوب و دفع آفات چوب شده و باعث بهبود خواص فیزیکی، رنگ عالی و طول عمر بسیار بالا می‌شود.

روش های مقاوم سازی چوب نما در برابر تنش های محیطی

شاید ندانید اما در واقع چوب یک ماده زنده است و برای مقاوم سازی آن در برابر تنش های محیطی باید از آن در فضای باز با روش هایی نظیر اشباع، فرآوری با روغن داغ و فرآوری با حرارت انجام شود. جدیدترین روش مقاوم سازی چوب، ترمووود (ترموود) میباشد.

ویژگی های یک چوب نمای استاندارد

  1. خالص و طبیعی است
  2. ابعاد آن دارای ثبات می باشند
  3. سبک است و از ماندگاری بالایی در انواع شرایط آب و هوایی برخوردار است

استاندارد های گفته شده امکان استفاده از این چوب را در انواع فضاها مانند استخرها، ویلا سازی، ساخت و تولید مبلمان و نمای چوب ساختمان ها ایجاد میکند.

کیفیت چوب نما به کدامین عوامل بستگی دارد

  1. مواد اولیه آن با کیفیت است
  2. به اندازی کافی حرارت دیده
  3. عملیات ترمو استاندارد بر روی آن انجام شده است

کشور فنلاند دارای آب و هوایی است که که باعث شده محصول چوب ترمو آن از کیفیت بالایی برخوردار باشد. چوب های فنلاندی درجه کیفیت های مختلفی دارند. کیفیت چوب های شمال فنلاند از جنوب این کشور بالاتر می باشد به این دلیل که چوب های شمال فنلاند از تراکم بیشتری نسبت به چوب های جنوب این کشور برخوردار هستند.

لیست قیمت چوب نما در سال ۱۳۹۹

قیمت هر متر مربع چوب نما با توجه به افزایش شدید قیمت ارزی که در سال ۹۹ اتفاق افتاد قیمت نما چوب از نوسانات زیادی برخوردار شد لذا می بایست برای استعلام قیمت با ما تماس بگیرید. قیمت چوب ترمو ایرانی نیز این شرایط مستثنا نیست.

شرکت مازند چوب آریا به عنوان اولین شرکت تولید کننده چوب نما در ایران با آدرس اینترنتی Mcathermowood.com افتخار دارد تا اعلام کند چوب های تولید شده توسط ما از کیفیت بسیار بالایی نسب به چوب های فنلاندی برخوردارد می باشد.

چوب نمای ساختمان مازند چوب آریا بهترین انتخاب کارفرمایان

ما در مازند چوب ارزان‌ترین قیمت چوب نمای ساختمان ایرانی را به مشتریان خود عرضه می کنیم همچنین ما در شهر های: کرج، مشهد، شیراز، اصفهان نمایندگی داریم.

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی google
Google+
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
Pinterest