توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

چگونه نمای ساختمانمان را زیبا کنیم؟

زیبا سازی نمای ساختمان
فهرست مطالب

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا برخی از ساختمان‌ها از بیرون هیجان انگیز و خوشامدگو به نظر می‌رسند؛ در حالی که برخی دیگر چنین نیستند؟ هر ساختمانی در ظاهر متفاوت به نظر می‌رسد و به شکلی بر تصورات عابرین تأثیر می‌گذارد. با این حال، آنچه ساختمان‌های زیبا را از ساختمان‌های زشت متفاوت می‌کند؛ شکل و ساختار نمای بیرونی آن است. ساختمان‌های زیبا پیام رسان شادی و خوشبختی ساکنین آن در نظر بینندگان بیرونی می‌باشند. در حقیقت نمای ساختمان، زبان آنها در توصیف ویژگی‌ها و چگونگی آن سازه در ملاء عمومی ‌هستند. معماری زیبا و هنرمندانه سازه‌ها می‌تواند افراد را خوشحال کند. در حالی که ساختمان‌های زشت و بدساخته برای زندگی یا کار ناخوشایند هستند. همچنین کثیفی، بی نظمی ‌و فرسودگی بخش نما نیز می‌تواند به شدت دلگیر کننده باشد. از این سو اگر ساختمانی منعکس کننده ارزش‌های زیبایی شناسی باشد؛ آنرا زیبا می‌نامیم. ساختمان‌هایی که ما آنها را تحسین می‌کنیم، ساختمان‌هایی هستند، با نما چوب و یا سازه‌هایی که نمای آنها از مواد، اشکال یا رنگ خاصی شکل گرفته است و به خصوصیاتی همچون دوستی، مهربانی، ظرافت، قدرت و هوش طراح اشاره دارد. با این حال، آنچه به عنوان فاکتور زیبایی در نما در نظر گرفته می‌شود؛ با گذشت زمان و تاثیرات آب و هوایی تغییر می‌کند. بنابراین لازم است تا با اجرای یکسری کارها، تغییرات اساسی در آن ایجاد کرده و ظاهر ساختمان خود را بهبود ببخشید. در ادامه راهکارهایی ذکر می‌شود که کمک می‌کند چگونه نمای ساختمان را زیبا کنید.
نمای ساختمان زیبا

روش‌هایی برای زیباسازی نمای ساختمان

نمای خانه همان چیزی است که شما و مهمانانتان هنگام ورود به ساختمان آن را مشاهده خواهید کرد. در واقع این اولین برداشت افراد از خانه شماست. هرچقدر هم فضای داخلی خانه را زیبا و تحسین برانگیز چیده باشید؛ این کار تاثیری در برداشت دیگران از نمای ساختمان شما ندارد. بنابراین، شاید مهمترین بخشی که باید برای نشان دادن سلیقه و اهمییت خود به زیبایی و تمیزی باید در نظر بگیرید؛ همین رسیدگی به ظاهر نمای ساختمان است.
اما نمای خانه‌های قدیمی ‌که از ترمو چوب استفاده کرده‌اند، تنها نماهایی نیستند که ممکن است نیاز به تغییر شکل داشته باشند. اتمام نامناسب نمای بیرونی یا ویژگی‌های ناسازگار در سازه‌های جدید نیز می‌تواند نمای یک خانه را خراب کند. مسیرهای مختلفی در این راه وجود دارد که می‌توان هر یک را برای زیبا سازی نما طی کرد و این بستگی به مواردی همچون سلیقه، هزینه، دسترسی به مواد و متریال، شرایط جوی و … دارد. در ادامه نکاتی آورده شده است که می‌توانید برای افزودن جذابیت اضافی به نمای خانه خود از آنها استفاده کنید.

رنگ جدید

رنگ آمیزی برخی سازه‌ها علی الخصوص نمای سیمانی می‌تواند نمای خانه شما را زنده کند. این یک روش ساده، اما موثر است که باعث می‌شود بنای خانه تجدید شده و جدید به نظر برسد. به خصوص رنگ‌آمیزی با تناژهای روشن یک دید کانونی به بیننده می‌دهد که سبب می‌شود ملک شما از سایر سازه‌های مجاور تفکیک شده و درخشنده به نظر برسد.

شستشوی نما

نما برخی سازه‌های شهری به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها و آلایندها دچار کثیفی و در نتیجه ایجاد احساس ناخوشایند در نمای شهر می‌شود. در این سازه‌ها که اغلب آجری و سنگی هستند می‌توانید با استفاده از خدمات شستشوی نمای، جانی دوباره به سازه خود ببخشید و با پاک کردن آلودگی‌ها زیبایی نمای ساختمان خود را دوباره تجربه کنید.

تعویض درب ورودی

یک درب ورودی جدید تفاوت چشمگیری در نمای ساختمان ایجاد می‌کند و باعث می‌شود ظاهر خانه شکل جدیدتری به خود بگیرد. هنگامی‌ که درب ورودی را به روز کردید؛ می‌توانید به ایده‌های جالبی برای دکوراسیون بیرونی ساختمان خود فکر کنید.

روش‌های زیباسازی نمای ساختمان

تزئین ایوان و بالکن

اضافه کردن مقداری فضای سبز یا افزودن گل به تراس سبب می‌شود تا رنگ و لعاب بیشتری به نمای سازه شما بخشیده شود. گل کوکب، گل همیشه بهار، گل صد تومانی، زینیا، آستر و گل محمدی از جمله گیاهانی هستند که گل‌های آنها در تابستان شکوفا می‌شوند و رنگ‌های زنده ای را برایتان به ارمغان می‌آورند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقاله معرفی انواع گل‌های ساختمانی را بررسی کنید. همچنین استفاده از گرین وال، مجسمه‌های سنگی، پرگولاو غیره نیز از جمله مواردی هستند که تاثیر بسزایی در زیباسازی نمای ساختمان دارند. مقاله معرفی انواع گل های ساختمانی در این زمینه اطلاعات خوبی به شما میدهد.

استفاده از الگوهای طبیعی

به کارگیری و تبعیت از طبیعت می‌تواند یکی از هوشمندانه‌ترین راهکارهای زیباسازی نمای خانه باشد. استفاده از چوب ترمو نما برای اجرای نما روشی است که این روزها توجه بسیاری از صاحب خانه‌ها و کارفرمایان سازه‌های مختلف را به خود جلب کرده است. تلفیق کردن یک عنصر طبیعی با فضای سرد و صنعتی شهری، علاوه بر زیبایی بی‌نظیر می‌تواند تا سال‌ها خیال شما را از بابت کیفیت و مقاومت در برابر عوامل مخرب جوی راحت سازد. برای اطلاع از شرایط و قیمت فروش ترمووود می‌توانید از نمایندگی‌های معتبر ارائه کننده این محصول مهندسی شده، استعلام بگیرید.
در حالی که بسیاری از مردم یک خانه را از نظر کاربردی بودن و چگونگی سرویس دهی و رفاه آن به ساکنینش ارزش گذاری می‌کنند؛ اما برای بسیاری از افراد همچنان ظاهر یک خانه بسیار مهم است. بنابراین با الگو گرفتن از موارد بالا می‌توانید به راحتی نمای خانه خود را زیبا کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.