توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

استفاده از چوب در فضای داخلی خانه

استفاده از چوب در داخل خانه
فهرست مطالب

خانه یا محل کار شما مکانی است که باید راحت، جذاب و شیک به نظر برسد؛ تا فضای آرام و مورد نیاز شما را فراهم کند. این مهم تنها با انتخاب بهترین دکوراسیون داخلی که جلوه‌ای جذاب و چشمگیر داشته باشد؛ محقق ‌‌می‌شود. برخی از طراحی‌های داخلی در هر فضایی معجزه ‌‌می‌کنند. اما نوع مواد مورد استفاده در این دکوراسیون همان چیزی است که ظاهر فضای داخلی شما را تعیین ‌‌می‌کند. چوب طبیعی از بهترین موادی است که نهایت کمال و زیبایی را برای هر فضای داخلی به ارمغان ‌‌می‌آورد. استفاده از چوب در فضای داخلی خانه به منظور طراحی دکوراسیون مزایای زیادی نسبت به سایر مواد و متریال ساختمانی دارد.

در سال‌های دور، قبل از اینکه آجر و ملات به مصالح ساختمانی ارجح تبدیل شود؛ چوب همیشه به عنوان گزینه منطقی در نظر گرفته ‌‌می‌شد و تا به امروز نیز این محصول در بین کسانی که به دنبال گزینه‌ای ارگانیک و جذاب هستند؛ همچنان محبوب است. برای دستیابی به مزایای طراحی چوبی نیازی به ساخت کل خانه از چوب نیست. در واقع، چوب معمولاً با استفاده از پانل‌ها، دیوارپوش‌ها و کفپوش در طراحی داخلی بکار برده ‌‌می‌شود.

در حال حاضر ترموود به عنوان یک ماده باورنکردنی است که به راحتی ‌‌می‌تواند در همه نوع موارد طراحی داخلی استفاده شود. اما جدا از ظاهر و احساس خارق العاده آن، چه مزایای منحصر به فرد دیگری برای استفاده از چوب در فضای داخلی خانه شما وجود دارد؟

استفاده از چوب در منزل

 مزایای استفاده از چوب در فضای داخلی خانه چیست؟

چوب در زمره مواد ارزان قیمت مورد استفاده برای تزئین فضای داخلی دفتر یا خانه در نظر گرفته ‌‌می‌شود. اگر چه مصالح مشابه ارزان قیمت دیگری از جمله MDF وجود دارد؛ اما چوب طبیعی در مقایسه با سایر موارد و متریال‌ها با قیمت بسیار منطقی، بهترین کیفیت را در هر فضای داخلی به ارمغان ‌‌می‌آورد. از نظر دید بصری هرگز موارد مشابه چوب طبیعی نمی‌توانند زیبایی و شکوه الوارهای چوبی را ایجاد کند. این متریال‌ دارای ویژگی‌های مثبت فراوانی است که استفاده از آن را برای مصرف کننده دلنشین ‌‌می‌کند.

  • صرفه جویی در انرژی

چوب یک عایق طبیعی عالی است. به این معنی که فضایی که در آن چوب طبیعی به کار رفته است؛ گرمای کمتری نسبت به آجر، بتن یا سنگ از دست ‌‌می‌دهد. بنابراین هزینه کمتری برای صورتحساب‌های گرمایشی خود پرداخت ‌‌می‌کنید و در حقیقت برای گرم کردن یک خانه انرژی کمتری مصرف ‌‌می‌شود.

  • ساخت سریع و آسان

چوب ماده‌ای است که کار با آن بسیار سریع‌تر از مصالح دیگر همچون آجر است. به همین دلیل است که این روزها بیشتر ‌‌می‌بینید برای نمای سازه‌ها از چوب نما یا چوب ترمو نما استفاده ‌‌می‌شود. نمای یک خانه چوبی ‌‌می‌تواند در کسری از زمان در مقایسه با آجر و بتن اجرا شود و این به معنای هزینه‌های انجام کار ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. تغییر سازه‌های نمای چوبی نیز پس ازسال‌ها بی نهایت آسان‌تر از سایر مصالح خواهد بود.

مزایای استفاده از چوب در خانه

  • حفظ محیط زیست

اوضاع انتشار کربن به دلیل ساخت و ساز با انواع مصالح در شهرهای بزرگ بسیار وخیم است. اما از آنجا که چوب یک ماده طبیعی است؛ به دلیل جذب و ذخیرهCO2، در واقع ‌‌می‌تواند اثر انتشار کربن را خنثی کند.

بنابراین، اگر فردی هستید که به تأثیری که بر روی کره زمین و محیط زیست می‌گذارید؛ اهمیت ‌‌می‌دهید استفاده از چوب در فضای داخلی خانه خود را فراموش نکنید.

  • تنوع فراوان

بیش از ۵۰۰۰ گونه مختلف از چوب وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارند. این نه تنها بدان معنی است که این تنوع رنگ چوب پاسخگوی تمام سلیقه‌ها است؛ بلکه احتمال بسیار کمی ‌وجود دارد که بتوانید از طرح یک الوار، مشابه آن را ببینید. دانه‌ها و بافت‌های طبیعی باعث ‌‌می‌شود که در صورت استفاده از چوب در فضای داخلی خانه، احساس بسیار منحصر به فردتری نسبت به خانه‌هایی داشته باشید که با انواع بتن و فلز ساخته می‌شوند.

  • دوام بالا

چوب نه تنها در برابر آب مقاوم است؛ بلکه به طور شگفت انگیزی در برابر عبور صدا به صورت عایق عمل ‌‌می‌کند. به لطف خصوصیات مکانیکی باورنکردنی و وزن بسیار سبک‌تر نسبت به سایر مصالح، مقبولیت عامه پسندتری نیز دارد. چوب ماده‌ای بادوام است که در صورت برخورد صحیح و مراقبت صدها سال دوام ‌‌می‌آورد. بنابراین اگر قصد استفاده از چوب در فضای داخلی خانه خود و یا نمای بیرونی آن را دارید؛ به این فکر کنید که این سازه قطعا یادگاری در تاریخ خواهد شد.

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

چرا چوب طبیعی

استفاده از چوب طبیعی برای طراحی فضای داخلی دفتر کار یا منزل شما انتخاب شایسته‌ای است که زیبایی طبیعی و کاملی را برای فضای داخلی شما به ارمغان ‌‌می‌آورد. با بکاربردن چوب برای کف یا دیوارها، زیبایی محصورکننده ای پدید می‌آید که احساس خواهید کرد در دل طبیعت در حال پیاده روی هستید. استفاده از گل در فضای بالکن و یا روف گاردن نیز تنها با وجود چوب معنا ‌‌می‌گیرد. حس خارق العاده‌ای که در جای دیگر هرگز آن را تجربه نمی‌کنید.

کار با چوب طبیعی آسان است و ‌‌می‌تواند در بسیاری از طرح‌های دکوراسیون داخلی کاربرد داشته باشد. از این متریال عموما برای طراحی کف، دیوارها، قاب پنجره‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده ‌‌می‌شود. همچنین ‌‌می‌توان آن را رنگ آمیزی، احیا و تغییر شکل داد. جدا از مزایای فوق، چوب طبیعی به راحتی تمیز ‌‌می‌شود و به عنوان یک عایق طبیعی عمل ‌‌می‌کند.

با توجه به تعدد ویژگی‌ها و خواص مثبت این محصول، بدیهی است که استفاده از چوب در فضای داخلی خانه بهترین گزینه پیش رو باشد. اما پیشنهاد می‌کنیم برای خرید ترموود به فروشگاه‌های معتبر در این حوزه مراجعه کنید تا ضمن اطمینان از کیفیت محصول چوبی خود، از خدمات مشاوره و گارانتی این محصول طبیعی و مهندسی شده بهره‌مند شوید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.