توجه : گروه تجهیزات نوین (نوین ساختمان) به مدیریت (آقای سلاحی) همکاری با ما نداشته و شرکت هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد و در قبال استفاده ایشون از نام و لوگوی مازند چوب، پیگرد قانونی خواهد داشت.

درباره دکوراسیون صنعتی چه می‌دانید؟

دکوراسیون صنعتی
فهرست مطالب

دکوراسیون صنعتی این روزها بدون شک یکی از سبک‌‌های مورد طرفدار است. این نوع طراحی به دلیل خاص بودن و بازنشانی خاطرات نولستالژیک و قدیمی محبوبیت زیادی در میان طرفدارانش دارد. آنچه این سبک را بسیار ویژه می‌کند؛ شخصیت به ظاهر ناتمام آن است که با عناصر و متریال‌های خام و قدیمی‌ جلای آن بیشتر می‌شود. دکوراسیون صنعتی امروزه در رستوران‌‌ها، کافه‌ها، مراکز خرید و دفاتر کاری بسیار رایج است.
با توجه به رشد سبک مدرنیته در زندگی‌های امروزی، تعجب آور نیست که در چند سال اخیر شاهد افزایش تقاضای مشتریان به انتخاب دکوراسیون صنعتی باشیم. دکوراسیون به سبک صنعتی تلفیقی از مدرنیته زرق و برق دار با حفظ جذابیت دنیای قدیم و ظاهری ارگانیک و در عین حال زیبا، می تواند یک‌‌هارمونی جذاب از تضادها را ایجاد ‌کند. اما واقعاً طراحی داخلی به سبک صنعتی به چه معناست؟ و وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون صنعتی می‌شود؛ چگونه می‌توانید بدون اینکه به چالش کشیده شوید عناصر لازم برای چیدمان این سبک را فراهم کنید؟

سنگ بنای دکوراسیون صنعتی

اغلب مردم هنگامی‌که به سبک دکوراسیون صنعتی فکر می‌کنند؛ فضای داخلی را با پنجره‌‌های بزرگ فلزی سیاه، چوب‌های خام و آجرهای نمایان و لخت تصور می‌کنند. اما در حقیقت این سبک دکوراسیون بدون حاشیه و ساده، نمایی از انبارها، کارخانه‌‌ها و دیگر ساختارهای صنعتی قدیمی ‌دارد. دکوراسیون سبک صنعتی شامل جزئیات معماری استریپ شده از جمله استفاده از آجرهای برهنه، فلزات و چوب نما و همچنین مصالح بازیافت شده است. بهترین مزیت چیدمان خانه‌‌ها به سبک صنعتی این است که شما این فرصت را خواهید داشت تا با استفاده از مبلمان و دکوراسیون کاملاً خاص ظاهر خانه خود را شخصی سازی کنید.

طراحی دکوراسیون صنعتی
طراحی دکوراسیون صنعتی

اگرچه از منشأ شکل گیری سبک دکوراسیون صنعتی اطلاعات کمی‌ در دست است. اما فرض اصلی این است که این سبک در اوایل قرن ۲۰ گسترش یافته است. در پایان انقلاب صنعتی دوم، روند جهانی شدن این سبک آشکارتر شد. از آنجا که در آن دوران در اروپا و آمریکا تعداد زیادی از کارخانجات مهم بسته شدند و آنها به ناچار فعالیت‌های خود را به کشورهایی که نیروی کار ارزان‌تر بود منتقل کردند؛ در نتیجه، ساختمان‌های صنعتی خالی از کاربری و سکنه شدند. اما در اوایل دهه ۹۰ بار دیگر شهرها به طور فزاینده‌ای آباد شده و در نتیجه شهرها با کمبود ساختمان‌‌های مسکونی مواجهه شدند. استفاده از کارخانه‌‌های و کارگاه‌‌های متروکه یک راه حل منطقی برای تبدیل مناطق صنعتی به محله‌‌های مسکونی از طریق ظریف سازی شد. طراحان و معماران به جای پنهان کردن زیبایی دست نخورده ساختمان‌‌های صنعتی، اولین کسانی بودند که با یک چیدمان زیبا و استفاده از دیوارهای آجری برهنه، و همچنین کمی‌خلاقیت در جزئیات معماری و سازوکارهای ریشه‌ای در بنای ساختمان، آن را به شکل مسکونی تغییر دادند.

چرا امروزه مردم همچنان به طراحی داخلی صنعتی علاقه دارند؟

طراحی داخلی صنعتی به طرز دلنشینی انعطاف پذیر است. این سبک طراحی که بیشتر متشکل از رنگهای خنثی و متمرکز بر بافت‌‌های منحصر به فرد است؛ با نورپردازی، اضافه کردن دکوراسیون و مبلمان زیباتر می‌شود.
سبک صنعتی علی رغم سادگی و حداقل طراحی که درون خود دارد؛ می‌تواند نگرشی جسورانه ایجاد کند. کنار هم قرار دادن عناصر مدرن در مقابل کلیات قدیمی، چیدمانی قابل توجه را در منازل و یا مراکز عمومی‌ ایجاد می‌کند که در سایر سبک‌ها کمتر این جذابیت دیده می‌شود. از سوی دیگر این یک رویکرد سازگار با محیط زیست برای طراحی داخلی است. زیرا استفاده از مواد بازیافتی یا قابل تبدیل را حمایت می‌کند. هنگام اجرای طراحی داخلی دکوراسیون صنعتی، نیازی به استفاده از ترفندهای آرایشی و نمایشی نیست. این سبک بر خلاف دیگر سبک‌‌های دکوراسیون، تلاش می‌کند تا مصالح ساختمانی را بدون هیچ پوششی در فضای داخلی منزل، در معرض نمایش بگذارد. در واقع شما به طور مستقیم می‌توانید مصالحی مانند آلومینیوم، آهن، بتن، آجر و چوب را در این نوع دکوراسیون مشاهده کنید. ترمووود یکی از مصالح و موادی است که می‌تواند به خوبی در این فضا رخ نمایی کند.

مشخصات دکوراسیون صنعتی
مشخصات دکوراسیون صنعتی

مشخصات اصلی دکوراسیون صنعتی چیست؟

هنگامی‌که نوبت به طراحی دکوراسیون خانه‌‌ها به سبک صنعتی می‌رسد؛ این ویژگی‌‌ها را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که راه را درست رفته‌اید.

مواد و متریال

از استفاده از پارچه‌‌های مخمل پرزدار و هماهنگ شده با مبلمان را در سبک صنعتی فراموش کنید. در عوض، متریال سودمند و مقاومی‌ را انتخاب کنید که می‌توانید زندگی دومی ‌را به آنها بدهید. برای خرید مبلمان و آکسسوارهای ساخته شده از چوب، آلومینیوم، آهن، فولاد، قلع، سنگ و مس مغازه‌های عتیقه فروشی محلی را بررسی کنید. زیرا این مواد مورد استفاده در خانه‌‌های غبطه برانگیز به سبک صنعتی است. و حتماً از کاربرد عناصر فلزی کهنه و قدیمی، کف‌های چوبی، میزهای سنگی و تیرهای فولادی و آهنی برهنه در سقف غافل نشوید.

رنگ‌‌ها

وقتی صحبت از طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی می‌شود؛ به سراغ پالت‌‌های رنگ‌‌های خنثی متشکل از خاکستری، سیاه و سفید بروید و لایه‌های تاریکی را با تناژهای تیره ایجاد کنید. شخصیت هنری و غیرمنتظره‌ای را با رنگ‌‌های گرم و پر جنب و جوش که در تضاد با دکوراسیون سبک صنعتی هستند؛ بوجود بیاورید.

فرم و استایل

اشکال مورد استفاده برای طراحی دکوراسیون صنعتی عمدتا از خطوط مربع شکل و ضلع دار تشکیل شده است که انسجام خاصی را در ظاهر کلی خانه شما ایجاد می‌کند. اما این بدان معنا نیست که شما باید از منحنی‌‌ها و شکل‌‌های انتزاعی پرهیز کنید. اما بهتر است استفاده از آنها را به حداقل برسانید تا احساس صنعتی بودن در فضا کاملا حفظ شود.

لوازم و تزئینات

استفاده از لوازم و تزئینات را برای چیدمان خانه به سبک صنعتی را محدود کنید. هنگام تزئین اتاق خواب به سبک صنعتی، سطح‌‌ها را بدون ساده و بی‌آلایش نگه دارید. به دنبال مبلمانی برای خانه باشید که الهام گیرنده از سبک صنعتی بوده در زمان معاصر نیز تولید شده و همچنان به روز است. با استفاده از نقاشی‌‌های دیواری بزرگ و انتزاعی، سازه‌‌های فلزی و سایر اشیا جالب و قدیمی‌که گاها بازسازی شده‌اند؛ چیدمان خود را تکمیل کنید.
چنانچه شما هم به این موضوع فکر می‌کنید که در دکوراسیون صنعتی چگونه نمای ساختمانمان را زیبا کنیم ؛ پیشنهاد می‌کنیم از نمای ترموود در کنار سایر مصالح همانند، فلز و آجر بهره ببرید. این سبک دکوراسیون در حال حال جزو یکی از محبوب‌ترین انواع چیدمان داخلی است که توجه زیادی را به خود معطوف کرده است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تاریخچه چوب در معماری

اعطای نمایندگی رسمی مازند چوب آریا در استان اصفهان و استان فارس

مجموعه مازند چوب آریا آمادگی دارد به مجموعه های واجد شرایط و معتبر در اصفهان و شهر شیراز نمایندگی رسمی اعطا کند.